Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo na drodze

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo na drodze"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczeństwo na drodze
Wstęp Znaki drogowe Przejście na światłach Niezbędne informacje O rowerze i rowerzyście Karolina Żrałek

2 Znaki drogowe Znaki ostrzegawcze - ostrzegają one osoby kierujące
Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien znać podstawowe cztery grupy znaków drogowych. Znaki ostrzegawcze - ostrzegają one osoby kierujące pojazdami o miejscach na drodze, w których występuje lub może występować niebezpieczeństwo. Znaki zakazu - informują o zakazie ruchu bądź o jego ograniczeniach na określonym obszarze. Znaki nakazu - wskazują kierującemu jak powinien się zachować w miejscu, do którego się zbliża. Znaki informacyjne - informują one o sposobie prowadzenia pojazdu lub o obiektach znajdujących się w pobliżu drogi.

3 Przejście na światłach
Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Dlatego trzeba pamiętać o najważniejszych zasadach, które musi znać każdy pieszy. Jedną z nich jest przejście na światłach. Pamiętaj, że trzeba przechodzić na ZIELONYM świetle, nie na CZERWONYM. Nigdy nie wbiegaj na ulicę, ani nie idź za wolno. Gdy masz zamiar przejść na drugą stronę ulicy, a nie ma świateł, to idź po pasach. Upewnij się czy nic nie jedzie oraz miej na sobie światła odblaskowe, abyś był widoczny z daleka.

4 Niezbędne informacje Każda osoba powinna wiedzieć co ma zrobić w razie jakiegokolwiek wypadku, kradzieży, pożaru lub innego niebezpieczeństwa. Najważniejsze aby zachować spokój i nie panikować. Musisz znać numery alarmowe, które komuś mogą uratować życie.

5 O rowerze i rowerzyście
Każdy rowerzysta poruszający się w ruchu drogowym musi znać swoje przepisy. Jego rower musi być wyposażony w: hamulce, dzwonek, z przodu światła białe lub żółte, z tyłu światła pozycyjne(czerwone), światło odblaskowe. Rowerzysta powinien mieć kask ochronny, gdyż zmniejsza ryzyko uszkodzenia głowy. Człowiek jadący na rowerze szczególnie gdy jest ciemno musi mieć na sobie światło odblaskowe.


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo na drodze"

Podobne prezentacje


Reklamy Google