Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy Abyś dobrze współpracował w firmie, Abyś dobrze współpracował w firmie, był w jakiejś firmie i był w jakiejś firmie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy Abyś dobrze współpracował w firmie, Abyś dobrze współpracował w firmie, był w jakiejś firmie i był w jakiejś firmie."— Zapis prezentacji:

1 Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy Abyś dobrze współpracował w firmie, Abyś dobrze współpracował w firmie, był w jakiejś firmie i był w jakiejś firmie i grał na giełdzie musisz grał na giełdzie musisz wiedzieć kilka rzeczy... wiedzieć kilka rzeczy...

2 Po kolei odpowiem na te pytania. Co to jest budżet? Co to jest budżet? Co to jest deficyt budżetowy? Co to jest deficyt budżetowy? Co to jest nadwyżka budżetowa? Co to jest nadwyżka budżetowa? Czym jest podaż a czym popyt? Czym jest podaż a czym popyt? Kim jest przedsiębiorca? Kim jest przedsiębiorca? Jak przyjść na rozmowę kwalifikacyjną? Jak przyjść na rozmowę kwalifikacyjną? Co to index giełdowy? Co to index giełdowy? Co to akcja? Co to akcja? Co to asertyność i jakie są typy zachowań asertywnych? Co to asertyność i jakie są typy zachowań asertywnych? Jakie są podatki? Jakie są podatki? Czym jest Giełda Papierów Wartościowych? Czym jest Giełda Papierów Wartościowych?

3 Co to jest BUDŻET? Jest to plan dochodów i wydatków. Dochód to wszelkie przychody, jakie otrzymała w danym okresie: osoba fizyczna, gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo. domowe, przedsiębiorstwo. Roczny budżet państwa Roczny budżet państwa przygotowuje rząd, a uchwala parlament.

4 Co to jest DEFICYT BUDŻETOWY Deficyt budzetowy to sytuacja kiedy wydatki przewyższają przychody. Można z niego wyjść biorąc prace zlecone lub nadgodziny.

5 Nadwyżka Budżetowa- CO TO? Kiedy Dochody są wyższe od podatków. Każdy chciałby mieć nadwyżki budżetowe. Gospodarstwa domowe mogą różnie ją spożytkować: wydać na dodatkową konsumpcję, zaoszczędzić, zainwestować albo komuś oddać (w przypadku długów).

6 Co to podaż a co popyt? *Podaż- ilość dóbr i usług wyprodukowanych i sprzedawanych po określonych cenach. *Popyt- określa ilość dóbr i usług, jaką kupujący są w stanie kupić. Punkt, w którym wielkość podaży i popytu na to dobro nazywa się cena równowagi rynkowej.

7 Rozmowa kwalifikacyjna, coś strasznego, czy okazja do sukcesu? Na rozmowę kwalifikacyjną musimy przyjść ładnie ubrani. Musimy przynieść CV(curriculum vitae) i list motywacyjny. Powinieneś cały czas mówić prawdę, żeby na początku nie skończyć. Bądź miły i serdeczny i wyjdź z nastawieniem, że to będzie twoja praca. Jeśli ci się nie uda to nie przejmuj się, znajdziesz inną.


Pobierz ppt "Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy Abyś dobrze współpracował w firmie, Abyś dobrze współpracował w firmie, był w jakiejś firmie i był w jakiejś firmie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google