Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy"— Zapis prezentacji:

1 Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy
Abyś dobrze współpracował w firmie, był w jakiejś firmie i grał na giełdzie musisz wiedzieć kilka rzeczy...

2 Po kolei odpowiem na te pytania.
Co to jest budżet? Co to jest deficyt budżetowy? Co to jest nadwyżka budżetowa? Czym jest podaż a czym popyt? Kim jest przedsiębiorca? Jak przyjść na rozmowę kwalifikacyjną? Co to index giełdowy? Co to akcja? Co to asertyność i jakie są typy zachowań asertywnych? Jakie są podatki? Czym jest Giełda Papierów Wartościowych?

3 Co to jest BUDŻET? Jest to plan dochodów i wydatków.
Dochód to wszelkie przychody, jakie otrzymała w danym okresie: osoba fizyczna, gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo. Roczny budżet państwa przygotowuje rząd, a uchwala parlament.

4 Co to jest DEFICYT BUDŻETOWY
Deficyt budzetowy to sytuacja kiedy wydatki przewyższają przychody. Można z niego wyjść biorąc prace zlecone lub nadgodziny.

5 Nadwyżka Budżetowa- CO TO?
Kiedy Dochody są wyższe od podatków. Każdy chciałby mieć nadwyżki budżetowe. Gospodarstwa domowe mogą różnie ją spożytkować: wydać na dodatkową konsumpcję, zaoszczędzić, zainwestować albo komuś oddać (w przypadku długów).

6 Co to podaż a co popyt? *Podaż- ilość dóbr i usług wyprodukowanych i sprzedawanych po określonych cenach. *Popyt- określa ilość dóbr i usług, jaką kupujący są w stanie kupić. Punkt, w którym wielkość podaży i popytu na to dobro nazywa się cena równowagi rynkowej.

7 Rozmowa kwalifikacyjna, coś strasznego, czy okazja do sukcesu?
Na rozmowę kwalifikacyjną musimy przyjść ładnie ubrani. Musimy przynieść CV(curriculum vitae) i list motywacyjny. Powinieneś cały czas mówić prawdę, żeby na początku nie skończyć. Bądź miły i serdeczny i wyjdź z nastawieniem, że to będzie twoja praca. Jeśli ci się nie uda to nie przejmuj się, znajdziesz inną.


Pobierz ppt "Podstawowe wiadomości dla przedsiębiorcy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google