Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni."— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni

2 tel. 58 669 77 19 GaduGadu: 26573625 e-mail: biblioteka@wsb.gdynia.plbiblioteka@wsb.gdynia.pl ul. Kołłątaja 1, 81-332 Gdynia pokój nr 9 (I piętro)

3 książki wypożycza się na okres: 2 tygodnie – oznaczone żółtym paskiem, 4 tygodnie – oznaczone białym paskiem, 5 miesięcy – podręczniki wieloegzemplarzowe. limity książek do wypożyczenia: licencjat – 4 książki z paskiem + 5 podręczników wieloegzemplarzowych, III rok licencjatu – 5 książek z paskiem + 4 podręczniki studia podyplomowe – 5 książek. kary za przekroczenie terminu zwrotu książek 1 zł za dzień, za każdy przetrzymany egzemplarz.

4 Zwrotu książek można dokonać szybko i bez kolejki, a także po godzinach otwarcia, za pomocą WRZUTNI, która znajduje się przy szatni.

5 możliwość zamawiania, rezerwowania oraz przedłużania terminu zwrotu książek, dostęp ze strony www.wsb.gdynia.pl/biblioteka Katalog Biblioteki Katalog OPAC,www.wsb.gdynia.pl/biblioteka dostęp poprzez Extranet zakładka: Biblioteka Katalog biblioteczny.

6

7

8 Wybór Biblioteki: Biblioteka Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Gdyni Numer karty: numer albumu z przedrostkiem ga (np. ga12345) Hasło: 3 pierwsze litery nazwiska, pisane małą literą (bez polskich znaków).

9

10

11 Wydawnictwo Zwarte, czyli książki Wydawnictwo Ciągłe/Zbiorowe, czyli czasopisma i artykuły z czasopism

12 Możliwe jest wyszukiwanie m.in. według: Tytułu, Osoby, czyli autora lub redaktora Hasła przedmiotowego.

13 Wystarczy wpisać początek poszukiwanego słowa (min.3 litery) i zakończyć *.

14

15 SZUKAJ W SŁOWNIKU zawęża wyszukiwanie, pokazując listę haseł przedmiotowych wraz z określnikami. SZUKAJ OPISU przekierowuje od razu do listy wyszukanych tytułów.

16

17

18 Oznaczenie Biblioteki: BWEZG= Biblioteka Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Gdyni

19 Oznacza to, że dana pozycja znajduje się w Bibliotece w Gdańsku, co można sprawdzić wybierając Wszystkie w rozwijanym polu w kolumnie lokalizacji.

20 Oznaczenie Biblioteki: WSBGD=Biblioteka WSB w Gdańsku

21 Gdańsk Gdynia

22

23

24

25

26

27 Zarezerwowany tytuł nie może być przedłużony przez innego czytelnika. Po powrocie do biblioteki książka będzie czekać na odbiór przez 7 dni, czytelnik zostanie o tym powiadomiony e-mailem.

28

29 14 tytułów bieżących w Gdyni, 65 tytułów bieżących i 44 tytuły archiwizowane w Gdańsku, udostępniane na miejscu, wykaz czasopism z linkami na stronie www, abstrakty artykułów w katalogu bibliotecznym.

30

31

32

33 Na czerwono oznaczona jest przekroczona data zwrotu!

34 Jeżeli nie można przedłużyć danej pozycji, kliknięcie na INFO. wyjaśni dlaczego.

35

36 osobiście w bibliotece, telefonicznie (58 669 77 19), przez komunikator GaduGadu: 26573625 e-mailem na adres: biblioteka@wsb.gdynia.plbiblioteka@wsb.gdynia.pl w katalogu OPAC.

37 Na adres e-mail automatycznie wysyłane są powiadomienia: przypominające o zbliżającym się terminie zwrotu książek, informujące o możliwości odbioru zarezerwowanej pozycji. Prosimy o sprawdzanie i uaktualnianie adresu mailowego w INFORMACJACH O CZYTELNIKU w zakładce Zmiana e-maila.

38 Legalis: System Informacji Prawnej, Biblioteka Infor Lex, ProQuest ABI/Inform Complete – anglojęzyczna baza czasopism pełnotekstowych, W ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki: EBSCO, ScienceDirect, SCOPUS, SpringerLink, ISI Web of Knowledge, Wiley Online Library.

39 Akty Prawne Orzecznictwo Wyjaśnienia urzędowe Wzory pism Książki i Czasopisma wydawnictwa CH Beck Słowniki i tłumaczenia aktów prawnych Monitor Prawno-Gospodarczy (Monitor Polski B)

40

41 ABI/INFORM Dataline: publikacje biznesowe, ekonomiczne, lokalne oraz regionalne, ABI/INFORM Global: zakres biznesowy, finansowy i ekonomiczny – czasopisma naukowe, branżowe, dzienniki, w tym Wall Street Journal i Financial Times ABI/INFORM Trade & Industry: zakres biznesowy, ekonomiczny, handlowy i przemysłowy – periodyki, raporty

42 Dostęp do baz z komputerów na terenie Uczelni. Możliwość dostępu zdalnego do bazy Proquest ABI/Inform po utworzeniu indywidualnego konta Moja Sesja. Identyfikatory oraz hasła umożliwiające zalogowanie znajdują się w Bibliotece.

43


Pobierz ppt "Biblioteka Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku Wydział Ekonomii i Zarządzania w Gdyni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google