Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Planowanie trasy. Co może Ci pomóc w planowaniu trasy? CB radio GPS Programy do planowania trasy Mapa samochodowa Znaki z nazwami miejscowości Tachograf.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Planowanie trasy. Co może Ci pomóc w planowaniu trasy? CB radio GPS Programy do planowania trasy Mapa samochodowa Znaki z nazwami miejscowości Tachograf."— Zapis prezentacji:

1 Planowanie trasy

2 Co może Ci pomóc w planowaniu trasy? CB radio GPS Programy do planowania trasy Mapa samochodowa Znaki z nazwami miejscowości Tachograf Okresy pracy i odpoczynku

3 CB radio CB radio umożliwia szybkie komunikowanie się i wymianę informacji na drodze, przekazywanie ostrzeżeń o niebezpieczeństwach i utrudnieniach, ułatwia szybkie wezwanie pomocy.

4 Lokalizator GPS Po wprowadzeniu danych co do miejsca podróży lokalizator GPS wyznacza przebieg trasy oraz na bieżąco informuje kierowcę czy nie zboczył z wyznaczonej trasy.

5 Programy do planowania trasy W Internecie można wyszukać programy, które po wprowadzeniu celu podróży miejsca startu wyznaczy trasę: najkrótszą, najmniej zatłoczoną itp.

6 Mapy samochodowe Specjalne mapy samochodowe zawierają szczegółowe informacje o miejscowościach, drogach, skrzyżowaniach oraz stacjach obsługi.

7 Znaki z nazwami miejscowości Umiejętne czytanie znaków ułatwia odtwarzanie zaplanowanej trasy.

8 Tachograf Służy do rejestrowania przebiegu jazdy. Na wykresówce planuje się czas jazdy oraz czas przerw. Podczas pracy automatycznie nanoszone są parametry jazdy.

9 Okresy pracy i odpoczynku Kierowca może prowadzić samochód 9 do 10 godzin na dobę. Przebieg pracy często rejestrowany jest za pomocą tachografu. Przerwy podczas pracy kierowca może odpowiednio dobierać. Po okresie pracy kierowca zobowiązany jest do 11 godzinnego nieprzerwanego odpoczynku.

10 Dziękujemy za uwagę Zdjęcia i rysunki zaczerpnięte z: Podręcznika kierowcy M. Ośko, H. Próchniewicz, Internetu - strony www Zespół Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku


Pobierz ppt "Planowanie trasy. Co może Ci pomóc w planowaniu trasy? CB radio GPS Programy do planowania trasy Mapa samochodowa Znaki z nazwami miejscowości Tachograf."

Podobne prezentacje


Reklamy Google