Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Typy palet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Typy palet."— Zapis prezentacji:

1 Typy palet

2 Paleta to płaska, najczęściej drewniana konstrukcja, służąca do transportu towarów.

3 Palety Stosowane są jako sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i transportować je w większej ilości. Zaprojektowane są tak, aby można było łatwo podnosić je za pomocą wózków widłowych. Wymiary palet zostały ustandaryzowane. Środki transportu oraz pomieszczenia magazynowe dostosowane są w większości do umieszczania w nich określonych typów palet.

4 Najbardziej rozpowszechniona w Europie jest tak zwana "europaleta", oznaczana z boku napisem "(EUR)". Europaleta została stworzona po raz pierwszy w 1950 roku przez szwedzki koncern BT Industries, jako uniwersalna paleta pasująca do wszystkich rodzajów wózków widłowych.

5 Dodatkowo stosuje się czasami tak zwane "nadstawki paletowe", drewniane, szczelne obudowy, osłaniające z boków i z góry towar ułożony na palecie.

6 Spotyka się również tak zwane "skrzyniopalety", wykonane z tworzyw sztucznych lub aluminium, które oprócz sztywnego spodu mają również ściany i klapę zamykającą od góry. Istnieją nawet ich wersje izotermiczne, zapewniające utrzymanie określonej temperatury we wnętrzu.

7 Skrzyniopalety na warzywa Skrzyniopalety sadownicze na płozach
Skrzyniopalety metalowe na kapustę x1250x1150 Skrzyniopalety plastikowe

8

9 Najczęściej spotykane typy palet (długość x szerokość x wysokość):
"europaleta" (EUR) x 800 x 144 mm, obciążenie do 1000 kg 1/2 (EUR) x 600 x 144 mm powiększona (EUR) x 1200 x 144 mm ISO x 1000 x 144 mm przeznaczona do kontenerów x 1133 mm

10 Dziękujemy za uwagę Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Płońsku

11 Źródła informacji: http://www.interagra.com/skrzyniopalety.php


Pobierz ppt "Typy palet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google