Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Typy palet. Paleta to płaska, najczęściej drewniana konstrukcja, służąca do transportu towarów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Typy palet. Paleta to płaska, najczęściej drewniana konstrukcja, służąca do transportu towarów."— Zapis prezentacji:

1 Typy palet

2 Paleta to płaska, najczęściej drewniana konstrukcja, służąca do transportu towarów.

3 Palety Stosowane są jako sztywne podłoże, na którym można układać drobniejsze opakowania i transportować je w większej ilości. Zaprojektowane są tak, aby można było łatwo podnosić je za pomocą wózków widłowych. Wymiary palet zostały ustandaryzowane. Środki transportu oraz pomieszczenia magazynowe dostosowane są w większości do umieszczania w nich określonych typów palet.

4 Najbardziej rozpowszechniona w Europie jest tak zwana "europaleta", oznaczana z boku napisem "(EUR)". Europaleta została stworzona po raz pierwszy w 1950 roku przez szwedzki koncern BT Industries, jako uniwersalna paleta pasująca do wszystkich rodzajów wózków widłowych.

5 Dodatkowo stosuje się czasami tak zwane "nadstawki paletowe", drewniane, szczelne obudowy, osłaniające z boków i z góry towar ułożony na palecie.

6 Spotyka się również tak zwane "skrzyniopalety", wykonane z tworzyw sztucznych lub aluminium, które oprócz sztywnego spodu mają również ściany i klapę zamykającą od góry. Istnieją nawet ich wersje izotermiczne, zapewniające utrzymanie określonej temperatury we wnętrzu.

7 Skrzyniopalety na warzywa Skrzyniopalety sadownicze na płozach Skrzyniopalety metalowe na kapustę - 1600x1250x1150 Skrzyniopalety plastikowe

8

9 Najczęściej spotykane typy palet (długość x szerokość x wysokość):długośćszerokośćwysokość "europaleta" (EUR) - 1200 x 800 x 144 mm, obciążenie do 1000 kg 1/2 (EUR) - 800 x 600 x 144 mm powiększona (EUR) - 1200 x 1200 x 144 mm ISO - 1200 x 1000 x 144 mm przeznaczona do kontenerów - 1135 x 1133 mm

10

11 Źródła informacji: http://www.interagra.com/skrzyniopalety.php http://www.interagra.com/skrzyniopalety.php http://pl.wikipedia.org/wiki/Paleta_%28platfor ma%29 http://pl.wikipedia.org/wiki/Paleta_%28platfor ma%29


Pobierz ppt "Typy palet. Paleta to płaska, najczęściej drewniana konstrukcja, służąca do transportu towarów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google