Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ papierosów na zdrowie człowieka Najwięcej szkodliwych substancji dla zdrowia człowieka występuje w dymie papierosowym. Jedną z nich jest nikotyna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ papierosów na zdrowie człowieka Najwięcej szkodliwych substancji dla zdrowia człowieka występuje w dymie papierosowym. Jedną z nich jest nikotyna."— Zapis prezentacji:

1

2 Wpływ papierosów na zdrowie człowieka

3 Najwięcej szkodliwych substancji dla zdrowia człowieka występuje w dymie papierosowym. Jedną z nich jest nikotyna. Jest to alkaloid znajdujący się w liściach i korzeniach tytoniu. W dymie papierosowym występuje on w ilościach od 4,1 do 0,8 mg

4 Oprócz nikotyny w dymie papierosowym występuje również: tlenek węgla 53mg-12mg tlenek azotu 3mg-0,2mg eten 1,2mg-0,24mg propen 1,3mg-0,18mg butadien 0,4 mg-0,03mg izopren 3,1mg-0,7mg chinolina 18mg-1,7mg polon 0,004Bq-0,003Bq substancje smoliste 24,1mg-1,4mg Wszystkie te substancje są szkodliwe dla zdrowia człowieka.

5 Palenie papierosów powoduje zmiany w wyglądzie człowieka np.: włosy są matowe, wypadają oczy przekrwione skóra żółta i zwiotczała zęby żółte krwawienie dziąseł problemy z oddychaniem szybsze męczenie się trudności ze skupieniem próchnica zębów impotencja Tak oto wygląda człowiek palący.

6 Głównymi chorobami związanymi z paleniem papierosów są nowotwory : nowotwory złośliwe płuc (związane z nadmiernym paleniem) nowotwory jamy ustnej, gardła i krtani (związane z paleniem cygar i fajek) nowotwory innych narządów (pęcherz moczowy,trzustka, nerki, żołądek ; związane jest ze składem dymu tytoniowego )

7 Oprócz nowotworów chorobami palaczy są też: choroby układu krążenia (zawał serca, tętniak aorty, nadciśnienie tętnicze, krwotok mózgowy, miażdżyca ) Choroba Crohna osteoporoza U kobiety ciężarnej palenie lub przebywanie w takim otoczeniu może być przyczyną nagłej śmierci noworodka

8 Teraz trochę statystki : Co sekundę na świecie umiera ktoś z powodu palenia papierosów Paleniu tytoniu przypisuje się odpowiedzialność za 30% wszelkich typów raka Palenie papierosów jest w Polsce przyczyną co drugiego zgonu mężczyzn w wieku 35-69 lat - jesteśmy niestety pod tym względem światowym liderem

9 Na koniec przypomnę tylko,ze palenie papierosów: prowadzi do wielu groźnych chorób zmienia twój wygląd szkodzi otoczeniu ( szczególnie dzieciom) często prowadzi do zgonu Tak więc radzę ci abyś nie palił papierosów bo źle skończysz. KONIEC


Pobierz ppt "Wpływ papierosów na zdrowie człowieka Najwięcej szkodliwych substancji dla zdrowia człowieka występuje w dymie papierosowym. Jedną z nich jest nikotyna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google