Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet Ty też jesteś częścią wirtualnego świata.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet Ty też jesteś częścią wirtualnego świata."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet Ty też jesteś częścią wirtualnego świata

2 Zanim zaczniesz surfować:

3 Pamiętaj! Pamiętaj! Bądź kulturalny! Bądź kulturalny! Bądź odpowiedzialny za to, co piszesz! Bądź odpowiedzialny za to, co piszesz! Nie kradnij! Nie kradnij! Nie bądź wścibski! Nie bądź wścibski! Szanuj czas innych! Szanuj czas innych! Szanuj przestrzeń! Szanuj przestrzeń! Nie śmieć! Nie śmieć! Nie rozsyłaj wirusów! Nie rozsyłaj wirusów!

4 Jak być bezpiecznym w Internecie? Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz! N Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo naprawdę trafią. Jeżeli wiadomość, którą otrzymałeś, jest wulgarna lub niepokojąca nie, odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. S Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali Ciebie.

5 Rady dla Rodziców Niech komputer stoi we wspólnym miejscu. Baw się siecią, poznawaj ją razem ze mną. Ucz mnie zasad bezpieczeństwa, nie strasz jednak zagrożeniami. Wspomagaj się programami filtrującymi.

6 Jesteśmy częścią wirtualnego świata. Będzie on taki, jaki go stworzymy! Opracował: Maciek Wroński Kl. VI a r. szk. 2007 / 2008


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet Ty też jesteś częścią wirtualnego świata."

Podobne prezentacje


Reklamy Google