Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Doświadczenie uprzedzającej miłości Boga i obecności Maryi, prowadzą nas do odnalezienia wyrazistości naszej tożsamości powołaniowej i uczynienia jej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Doświadczenie uprzedzającej miłości Boga i obecności Maryi, prowadzą nas do odnalezienia wyrazistości naszej tożsamości powołaniowej i uczynienia jej."— Zapis prezentacji:

1

2 Doświadczenie uprzedzającej miłości Boga i obecności Maryi, prowadzą nas do odnalezienia wyrazistości naszej tożsamości powołaniowej i uczynienia jej bardziej zauważalną we wspólnocie wychowawczej.

3 Charyzmatyczne źródło

4 Trwanie w szkole Maryi czyniło ks. Bosko i Marię Dominikę uważnymi i wrażliwymi tak, że mogli usłyszeć młodych ubogich i opuszczonych wołających o pomoc; stawali się oni odważni i twórczy w dawaniu odpowiedzi na potrzeby ich czasów.

5 Stanowi to również dla nas serce powołania salezjańskiego, łaskę jedności, która codzienność czyni miejscem spotkania, odpowiedzi miłości na miłość Boga.

6 System prewencyjny, duchowość i metoda wychowawcza, z Serca Chrystusa czerpie swoje charakterystyczne cechy. Przemierzać drogi wychowania prewencyjnego to pomóc osobie, by ta, rozwijając co w niej najlepsze, otwierała się na sens życia mającego swój fundament w miłości, która czerpie inspiracje z Ewangelii i z chrześcijańskiego humanizmu św. Franciszka Salezego. System prewencyjny, duchowość i metoda wychowawcza, z Serca Chrystusa czerpie swoje charakterystyczne cechy. Przemierzać drogi wychowania prewencyjnego to pomóc osobie, by ta, rozwijając co w niej najlepsze, otwierała się na sens życia mającego swój fundament w miłości, która czerpie inspiracje z Ewangelii i z chrześcijańskiego humanizmu św. Franciszka Salezego.

7 W Mornese, pomimo widocznego braku środków i osób, Maria Dominika i pierwsze siostry budują dla dziewcząt dom miłości Bożej.

8 Ksiądz Bosko i Maria Dominika uznali za bardzo ważne, aby włączyć dziewczęta i chłopców, współpracowników i współpracownice w dzieło wychowawcze. Stworzyli środowisko będące ekosystemem komunikacji. W tradycji salezjańskiej doświadczenie to nazywa się duchem rodzinnym.

9 Wspólnota wychowawcza Wspólnota: proroctwo miłości


Pobierz ppt "Doświadczenie uprzedzającej miłości Boga i obecności Maryi, prowadzą nas do odnalezienia wyrazistości naszej tożsamości powołaniowej i uczynienia jej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google