Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bolonia (wł. Bologna) – miasto w północnych Włoszech, położone na Nizinie Padańskiej, pomiędzy rzeką Pad a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bolonia (wł. Bologna) – miasto w północnych Włoszech, położone na Nizinie Padańskiej, pomiędzy rzeką Pad a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Bolonia (wł. Bologna) – miasto w północnych Włoszech, położone na Nizinie Padańskiej, pomiędzy rzeką Pad a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica regionu Emilia-Romania i ośrodek administracyjny prowincji Bolonia..

4 Widok na San Petronio, Piazza Maggiore i Palazzo d'Accursio

5 Palazzo dei notai i Palazzo d'Accursio, Piazza Maggiore

6 Między XII a XIII wiekiem w mieście Bolonia było wybudowanych 180 wież. Przypuszcza się, że bogate rodziny budowały je po to, aby skryć się w nich w razie zagrażającego niebezpieczeństwa. Z dawnych czasów pozostało w mieście tylko 20 wież.

7 Dwie krzywe wieże, Torre Garisenda i Torre Asinelli są symbolem miasta. Wybudowano je około roku Wieża Torre Asinelli o wys. 94,5 m była przez 137 lat najwyższą budowlą Europy Nazwy wież pochodzą od nazwisk osób, które kazały wybudować je dla swoich rodzin.

8

9

10 Palazzo dei Notai

11 Piazza Nettuno

12 Fontanna Neptuna (Piazza Nettuno)

13

14

15

16

17

18 Basilika San Petronio

19 Basilika San Petronio jest głównym kościołem Bolonii. Budowę jej rozpoczęto w 1390 a ukończono w Wnętrze o rozmiarach - długość 132 m, wysokość 44 m czyni kościół jednym z największych na świecie.

20

21 Basilika San Petronio, nawa główna

22 Basilika San Petronio, w lewej bocznej nawie znajduje się zegar astronomiczny. Wpadający w południe przez mały otwór w sklepieniu promień światła wskazuje na posadzce bazyliki miesiąc i dzień.

23

24 Palazzo dei Banchi.

25 Piazza Santo Stefano i Basilika Santo Stefano

26 Pałace na Piazza Santo Stefano

27 Palazzo del Podesta

28

29 Canale delle Moline

30 Via Rizzoli

31 Teatr Arena del Sole

32 Palazzo Paleotti. Casa di Aurelio Saffi, Budynek Uniwersytetu w Bolonii

33 Uniwersytet, Wydział Lekarski Uniwersytet Boloński jest jednym z największych uniwersytetów we Włoszech. Został założony w Otrzymał przywileje w 1158 z rąk cesarza Fryderyka I Barbarossy. W XIX wieku komitet historyków pod kierownictwem Giosuè Carducci badając jego genealogię przesunął datę utworzenia do Uniwersytet Boloński jest historycznie słynny z nauczania prawa kanonicznego i cywilnego.

34

35

36 Uniwersytet Boloński, wnętrza

37 Bologna Centrale - Dworzec Główny w Bolonii z 1859

38


Pobierz ppt "Bolonia (wł. Bologna) – miasto w północnych Włoszech, położone na Nizinie Padańskiej, pomiędzy rzeką Pad a Apeninami na wysokości 54 m n.p.m. Stolica."

Podobne prezentacje


Reklamy Google