Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Teraz komputer ma prawie każdy, jeden w domu jeden w pracy. Ludzie bez komputera nie mogą żyć, te maszyny okropnie uzależniły ludzkość. W Internecie możemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Teraz komputer ma prawie każdy, jeden w domu jeden w pracy. Ludzie bez komputera nie mogą żyć, te maszyny okropnie uzależniły ludzkość. W Internecie możemy."— Zapis prezentacji:

1

2 Teraz komputer ma prawie każdy, jeden w domu jeden w pracy. Ludzie bez komputera nie mogą żyć, te maszyny okropnie uzależniły ludzkość. W Internecie możemy iść do sklepu, grać w gry, znaleźć potrzebne nam informacje, pracować (np. policja wyszukuje dane na temat zbrodniarzy), możemy wykonać wszystkie przelewy w banku, wysyłać listy, uczyć się, rozmawiać z osobami z polski i z innych krajów, oglądać filmy, czytać gazety, bawić się, iść do wirtualnej kawiarni. Dzięki komputerom możemy np. zbadać nasze otoczenie, całą ziemię, kosmos. Pomaga on w określeniu czy naszemu życiu nie zagraża niebezpieczeństwo oraz co aktualnie dzieje się w danym skrawku świata. Dzięki skomplikowanym aparaturom do pomiarów pogody przewidujemy jaki będzie stan naszej atmosfery, oraz możemy przewidzieć straszne, lecz prawdziwe kataklizmy jak: tajfuny, powodzie, tornada, susze, pożary, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Dzięki maszynom możemy się przed tym dobrze zabezpieczyć, ten proces przewidywania uratował życie wielu ludziom. Komputery są również bardzo potrzebne w lecznictwie. Pomagają one wykazać w trakcie badania wiele dopiero rozwijających się chorób. Pomagają leczyć oraz zapobiegać chorobie. Lekarze mogą szybko określić dolegliwość pacjenta, oraz natychmiastowo rozpocząć leczenie. Pomagają sparaliżowanym za pomocą bardzo skomplikowanych maszyn wychwytujących fale mózgowe. Komputery sterują wózkami inwalidzkimi prowadzonymi przez pilota, którego posiadacz wózka ma w ręku lub na podłokietniku. Te wózki dają niepełnosprawnym możliwość poruszania się i w miarę normalnego trybu życia. Lecz komputery nie tylko służą do tak skomplikowanych działań. Na komputerze możemy się świetnie bawić oraz grać w gry. Komputer rozwija zmysły przewidywania i zmysł szybkiego reagowania. Niestety większość gier komputerowych przepełniona jest przemocą oraz zbrodnia. W grze normalne jest, że najpierw strzelamy potem pytamy. To jest straszne. Uczy to przemocy i wyzwala źle odruchy. W podświadomości człowiek notuje agresje i przemoc. Później ludzie mylą fikcję komputerową z rzeczywistością, potem w ataku szału przypominają sobie te złe nawyki i nie panując nad sobą robią rożne złe rzeczy.

3 Komputery są również bardzo potrzebne w lecznictwie. Pomagają one wykazać w trakcie badania wiele dopiero rozwijających się chorób. Pomagają leczyć oraz zapobiegać chorobie. Lekarze mogą szybko określić dolegliwość pacjęta, oraz natychmiastowo rozpocząć leczenie. Pomagają sparaliżowanym za pomocą bardzo skomplikowanych maszyn wychwytujących fale mózgowe. Komputery sterują wózkami inwalidzkimi prowadzonymi przez pilota, którego posiadacz wózka ma w ręku lub na podłokietniku. Te wózki dają niepełnosprawnym możliwość poruszania się i w miarę normalnego trybu życia. Lecz komputery nie tylko służą do tak skomplikowanych działań.

4 Szczęśliwa Rodzina Mieszkać na Karaibach Mieć ładny Dom Super Samochód

5 BLALALALALLALALA

6 BLALALALLALLA


Pobierz ppt "Teraz komputer ma prawie każdy, jeden w domu jeden w pracy. Ludzie bez komputera nie mogą żyć, te maszyny okropnie uzależniły ludzkość. W Internecie możemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google