Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYCIECZKA EŁK – GALINDIA – KADZIDŁOWO GIŻYCKO

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYCIECZKA EŁK – GALINDIA – KADZIDŁOWO GIŻYCKO"— Zapis prezentacji:

1 WYCIECZKA EŁK – GALINDIA – KADZIDŁOWO GIŻYCKO

2 Dnia 1 czerwca odbyła się wycieczka szkolna Ełk – Galindia – Kadzidłowo – Giżycko w ramach projektu ,,ToLubię”,współfinanso- wanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w której udział wzięli uczniowie z kl. IIIb i IIIc. Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody i architektury regionu oraz przybliżenie zagadnień związanych z historią. Wycieczka była kontynuacją zagadnień z klasy III. W Galindii uczniowie poznali historię i zwyczaje dawnych plemion zamieszkujących obszary Wielkich Jezior Mazurskich.

3 NAPAD GALINDÓW

4 Następnym etapem wycieczki było odwiedzenie Parku Dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Uczniowie pod okiem przewodnika pokonali ścieżkę ekologiczną, na której mieli możliwość obserwacji wymierających gatunków zwierząt takich jak: tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie i jelenie.

5 ZWIERZĘTA W KADZIDŁOWIE

6 Kolejna atrakcją było Giżycko, w którym uczniowie zwiedzili port położony nad jeziorem Niegocin, obejrzeli jedyny czynny most obrotowy oraz podziwiali piękne krajobrazy.

7 Podczas całej wycieczki była z nami przewodnik Teresa Romanowska, która bardzo ciekawie opowiadała różne legendy i historie związane z miejscami i krajobrazami Wielkich Jezior Mazurskich. Na podstawie wypowiedzi ustnych i pisemnych dzieci uważamy, że cele wycieczki zostały zrealizowane, a jednocześnie wycieczka wywarła na uczniach niezapomniane wrażenie i sprawiła wielką radość.

8

9

10

11 Daniel Dziurdź

12 Karolina Kozłowska

13 Dominika Łajewska


Pobierz ppt "WYCIECZKA EŁK – GALINDIA – KADZIDŁOWO GIŻYCKO"

Podobne prezentacje


Reklamy Google