Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza stolica prezentacja klasy 3a Czy wiecie jaki kolor ma flaga Warszawy? Czy wiecie w jakiej dzielnicy miasta mieszkacie? Na jakiej ulicy jest nasza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza stolica prezentacja klasy 3a Czy wiecie jaki kolor ma flaga Warszawy? Czy wiecie w jakiej dzielnicy miasta mieszkacie? Na jakiej ulicy jest nasza."— Zapis prezentacji:

1 Nasza stolica prezentacja klasy 3a Czy wiecie jaki kolor ma flaga Warszawy? Czy wiecie w jakiej dzielnicy miasta mieszkacie? Na jakiej ulicy jest nasza szkoła? Jaki jest Wasz adres domowy? Każdy uczeń to wiedzieć powinien!

2 Warszawa to piękne miasto! Tu możemy zwiedzić i zobaczyć: 1. Pałac Kultury i Nauki 2.Łazienki Królewskie 3. Centrum Nauki Kopernik 4.Kolumna Zygmunta III Wazy 5.Zamek Królewski 6.Stare Miasto 7. ZOO 8. Nowoczesne wieżowce 9. Stadion Narodowy 10. Różne muzea 11. Lodowiska i boiska sportowe 12. I wiele innych ciekawych miejsc.

3 Dużo już chodziliśmy po Warszawie. Znamy już Muzeum Chopina, Muzeum Wojska Polskiego

4 Zobaczcie gdzie byliśmy w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka! Odbyliśmy historyczną podróż do miejsc, z którymi związany był ten Warszawiak, lekarz, opiekun dzieci - zwany Starym Doktorem.

5

6 Dzielnica Wola w pobliżu Domu Sierot

7 Ulica Chłodna. Tu był mur dzielący małe i duże Getto- przymusowa dzielnica żydowska w czasie II Wojny Światowej.

8 Ulica Sienna. Tam przetrwał do dzisiaj fragment muru. Zapaliliśmy lampki.

9 Jak to dobrze, że teraz nie ma wojny!

10 Pamięć o Januszu Korczaku przetrwa. Znamy już wojenne losy autora książki Król Maciuś Pierwszy.

11 W MDK widzieliśmy musical Król Maciuś Pierwszy, w którym występowały dziewczynki z naszej klasy: Julia Mielniczuk, Kasia Kraśnicka i Asia Sobczuk.

12 Znane jest nam również Muzeum Narodowe

13 Teraz przygotowujemy się do Konkursu recytatorskiego pod tytułem Moja Warszawa. Czytamy wiersze o Warszawie, wybieramy, te najpiękniejsze. Konkurs odbędzie się po feriach w lutym. Szukajcie na korytarzu ogłoszeń. Serdecznie wszystkich zapraszamy do słownej rywalizacji. Życzymy wesołych, bezpiecznych, śnieżnych ferii! 3a


Pobierz ppt "Nasza stolica prezentacja klasy 3a Czy wiecie jaki kolor ma flaga Warszawy? Czy wiecie w jakiej dzielnicy miasta mieszkacie? Na jakiej ulicy jest nasza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google