Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYGOTOWANY PRZEZ KLASĘ 4a. Przygotowania W grudniu 2008 podzieliliśmy naszą klasę na cztery grupy. Każda z tych grup otrzymała konkretne zadania, które.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYGOTOWANY PRZEZ KLASĘ 4a. Przygotowania W grudniu 2008 podzieliliśmy naszą klasę na cztery grupy. Każda z tych grup otrzymała konkretne zadania, które."— Zapis prezentacji:

1 PRZYGOTOWANY PRZEZ KLASĘ 4a

2 Przygotowania W grudniu 2008 podzieliliśmy naszą klasę na cztery grupy. Każda z tych grup otrzymała konkretne zadania, które miały przyczynić się do zorganizowania wycieczki klasowej. Podjęliśmy decyzję, że będzie to wycieczka jednodniowa. A kiedy ??????

3 Oto nasze grupy: dokąd wyjechać pod przewodnictwem Zuzi czym dojechać - kierownikiem był Maciek ile zapłacić – rękę na pulsie trzymała Agata jak zdobyć fundusze – o to martwiła się szefowa grupy – Julia Każdy szefów miał swoich niezastąpionych pomocników.

4 Czym się zajęliśmy ? Zbieraniem informacji o miejscu wyjazdu, co warto zobaczyć. Możliwościami transportu, kosztem dojazdu, czasem dojazdu. Sporządzeniem kalkulacji wycieczki (koszt dojazdu w zależności od ilości osób, wstępy, przewodnik, posiłek ciepły; oferty biur podróży. Możliwościami dofinansowania.

5 Komputery poszły w ruch, internet ciężko pracował, przewodniki dyszały. Efektem tej pracy było zaprezentowanie propozycji na forum klasy. Prezentacja odbyła się w lutym 2009. Zadanie wykonane zostało przez wszystkich członków grupy. W drodze głosowania wybrane zostały dwie propozycje Ranczo w Dolinie oraz Bałtowski Park Jurajski.

6 Od tego momentu pozostałe grupy zabrały się do pracy nad poszczególnymi etapami przygotowań do wycieczki. W marcu zorganizowaliśmy loterię fantową z losami po o,50 zł, 1 zł, 2 zł, 3 zł oraz 5 zł. Zebraliśmy 180,- zł Także w marcu podczas zebrania zorganizowaliśmy aukcję ozdób wielkanocnych. Zebraliśmy 196,61 zł

7 Rancza w Dolinie Jednak zanim zebraliśmy te kwoty, ustaliliśmy, że na wycieczkę wybierzemy się wspólnie z klasą 4d, aby koszty transportu były niższe. Skalkulowaliśmy cenę wycieczki do Bałtowa. Rodzice zaakceptowali cenę i program. Ustaliliśmy, że wypracowane przez klasę fundusze wspomogą drugą jednodniową wycieczkę do Rancza w Dolinie.

8 26 maja 2009 – wycieczka do Bałtowa Oto relacja Maćka opisującego wycieczkę do Bałtowskiego JuraParku. W dniu wycieczki do Bałtowa czułem radosne podniecenie. Zbiórka odbyła się o 6:50. Podczas jazdy zastanawiałem się jak wygląda się ów Jurapark. Po dojechaniu udaliśmy się do tej części parku, w której znajdowały się prastare stworzenia.

9 Widzieliśmy tam wielkie ważki i równie wielkie raki i dinozaury. Niektóre były małe, inne ogromne.

10 W połowie zwiedzania udaliśmy się na safari amerykańskim school busem. To było cudowne! Wjeżdżaliśmy w sam środek wybiegów i widzieliśmy takie zwierzęta jak: lamy, daniele, strusie, dziki, wielbłądy i byki.

11

12 Następnie idąc na piechotę obejrzeliśmy np. takie zwierzęta: szop pracz, osioł, skunks, czy bażant.

13 Później dokończyliśmy oglądanie dinozaurów (był tyranozaur i triceratops!). Następnie był pokaz tresury psa policyjnego. Owczarek niemiecki wykonywał wszystkie polecenia. Był nawet pokaz łapania złodzieja.

14 Potem było pół godziny wolnego czasu, po którym był obiad (zupa pomidorowa a na drugie filet z kurczaka i frytki). Po tym obiedzie my (4a) mieliśmy wolne a 4d płukanie złota. Potem na odwrót. Padały takie liczby wyłowionych kawałków złota, że jeśli to prawda, mamy w klasie milionerów. Mnie ogarnęła gorączka złota.

15 Na koniec przejażdżka kolejką po Bałtowie i o godzinie 21.00 powrót. Takie wycieczki powinny być częściej.

16

17

18

19 Po wycieczce ……… Podsumowaliśmy nasze działania, wkład pracy poszczególnych osób oraz zastanowiliśmy się, co można będzie zmienić na lepsze w planowaniu kolejnych wycieczek. Mamy nasze zebrane fundusze oraz trasę kolejnej wycieczki ….. Ranczo w Dolinie Ranczo w Dolinie ale to dopiero w przyszłym roku szkolnym !!! PA PA ……… PA PA ………


Pobierz ppt "PRZYGOTOWANY PRZEZ KLASĘ 4a. Przygotowania W grudniu 2008 podzieliliśmy naszą klasę na cztery grupy. Każda z tych grup otrzymała konkretne zadania, które."

Podobne prezentacje


Reklamy Google