Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I Ty możesz zmienić świat na lepszy! Wyprawa misyjna dzieci po Afryce

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I Ty możesz zmienić świat na lepszy! Wyprawa misyjna dzieci po Afryce"— Zapis prezentacji:

1 I Ty możesz zmienić świat na lepszy! Wyprawa misyjna dzieci po Afryce
Lesotho 10 stycznia 2011r.

2 LESOTHO FLAGA GODŁO

3 LESOTHO Stolica: Maseru Powierzchnia: 30 355 km²
Liczba ludności (2005 rok): Gęstość zaludnienia:   67 osób/km² Religie: Chrześcijanie - 68% Katolicy - 36% Protestanci - 31,2% Świadkowie Jehowy - 0,4% Animiści - 27% Bahaiści - 1,1% Język urzędowy: sotho, angielski Waluta: lotie

4 Maseru - stolica i największe miasto Lesotho, położone w zachodniej części kraju, w pobliżu granicy z RPA, nad rzeką Caledon

5 Jak powstała nazwa państwa
Nazwa państwa Lesotho powstało od tubylczego plemienia Basotho, którego nazwa w ich języku znaczy "czarny", "o ciemnej skórze".

6 Ciekawostki z Lesotho Lesotho to państwo w południowej Afryce, będące enklawą w Republice Południowej Afryki tzn., że terytorium Leostho jest ze wszystkich stron otoczone terytorium lądowym innego państwa – w tym przypadku RPA. W 2006 roku – Lesotho z okazji 40. rocznicy uzyskania nieodległości zmieniło flagę państwową. Największy międzynarodowy port lotniczy znajduje się w stolicy kraju Maseru, został zbudowany w 1985r. Wzdłuż granicy południowo-wschodniej rozciąga się pasmo Gór Smoczych (najwyższy szczyt - Thabana Ntlenyana)

7 W kierunku zachodnim krajobraz zmienia się z górzystego na wyżynny.
Główna rzeka Lesotho to Oranje. Świat zwierzęcy reprezentują: antylopy, zające i różne gatunki gadów. Tylko niewielka część ziemi nadaje się pod uprawę, głównie kukurydzy, sorgo, pszenicy, fasoli, można też spotkać plantacje trzciny cukrowej a w wyższych partiach gór uprawia się herbatę. Dużą rolę odgrywa hodowla kóz angorskich.

8 Góry Smocze - Lesotho

9 Zima w Górach Smoczych w Lesotho

10 Płaskowyż w Lesotho

11 Rzeka Oranje w pobliżu miasta Upington

12 Fauna Lesotho Antylopa –nazwa potoczna grupy kilkudziesięciu gatunków parzystokopytnych ssaków z rodziny krętorogich

13 Piękny krajobraz Lesotho

14 W takich domkach mieszkają tam ludzie.

15 Tubylcy w Lesotho

16 W tle najwyższy szczyt w Lesotho - Thabana Ntlenyana 3482 m n.p.m.

17 Zapora wodna na rzece Oranje

18 Wodospad w Lesotho

19 Modlitwa dzieci za Afrykę
Panie Jezu, prosimy Cię za wielki kontynent afrykański. W sposób szczególny powierzamy Ci Lesotho - kraj, do którego dzisiaj duchowo wędrujemy. Spójrz łaskawie na wszystkich ludzi którzy tam żyją i spraw, aby Cię poznali, w Ciebie uwierzyli i Tobie służyli. Prosimy Cię również za wszystkie żyjące tam dzieci, szczególnie za te, które Cię jeszcze nie znają, bezdomne i opuszczone, cierpiące głód i pozbawione wszelkiej opieki. Poślij do nich wielu misjonarzy, aby głosili im słowem i dobrymi czynami Twoją nieskończoną miłość. Panie Jezu, naucz nas jak stawać się apostołami i misjonarzami Twojej Dobrej Nowiny. Naucz, jak świadczyć o Twojej miłości, niosąc pomoc duchową i materialną naszym rówieśnikom. Pomóż nam świadectwem naszego życia i dobrymi czynami zmieniać świat na lepszy. Amen.


Pobierz ppt "I Ty możesz zmienić świat na lepszy! Wyprawa misyjna dzieci po Afryce"

Podobne prezentacje


Reklamy Google