Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DekaloQ Projekt artystyczny Rubinstein Quartet. Muzyka Paweł Serafiński TekstExodus polski, łacina, hebrajski, angielski, hiszpański, niemiecki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DekaloQ Projekt artystyczny Rubinstein Quartet. Muzyka Paweł Serafiński TekstExodus polski, łacina, hebrajski, angielski, hiszpański, niemiecki."— Zapis prezentacji:

1 DekaloQ Projekt artystyczny Rubinstein Quartet

2 Muzyka Paweł Serafiński TekstExodus polski, łacina, hebrajski, angielski, hiszpański, niemiecki

3 WYKONAWCY Iwona Hossa – Derewecka S o p r a n Paweł Serafiński O r g a n y H a m m o n d a Rubinstein Quartet

4 Iwona Hossa - Derewecka Primadonna Teatru Wielkiego w Warszawie i Poznaniu. Ma w swoim dorobku recitale, liczne koncerty filharmoniczne, oratoryjno-kantatowe i kameralne. Jest laureatką wielu nagród na konkursach wokalnych w Nowym Sączu, Barcelonie, Salzburgu, Hanowerze. W 1999 r. otrzymała Grand Prix i Złoty Medal na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Marii Callas w Atenach. Współpracuje z najwybitniejszymi dyrygentami, solistami, orkiestrami w Polsce i za granicą.

5 Paweł Serafiński Nierozłącznie kojarzony z organami Hammonda - na tym instrumencie gra od 1974 roku (XK2 + Leslie 760). Współpracował z Niemenem, Bem, Zauchą, Rynkowskim. Zainspirowany przez raperów z Thinkadelic tworzył z nimi Hip-Hop (dwie nominacje do Fryderyków). Od ponad dwudziestu lat na stałe pracuje z Krystyną Prońko. Skomponował i zaaranżował jazzową suitę Koniecznie Konieczny inspirowaną muzyką filmową, teatralną i słynnymi songami z Piwnicy Pod Baranami Zygmunta Koniecznego.

6 Rubinstein Quartet Powstał w 1993 roku i koncertuje w składzie Redeł, Gołębiewski, Pejski, Żebrowska. W 1995 zespół zyskał nazwę Rubinstein Quartet. I choć podstawą repertuaru Rubinstein Quartet jest wielka literatura klasyczna i romantyczna, zespół sięga również do muzyki współczesnej. Dzięki pozycji jaką zdobył przez ostatnie lata na estradach koncertowych w kraju i zagranicą, kwartetowi udało się zrealizować wyjątkowy projekt pod nazwą Muzyka Łodzi przełomu wieków. Rezultatem poszukiwań nowych brzmień i dowodem ciągłego rozwoju kwartetu, jest najnowsza, szósta w dorobku płyta – raneQ. Jest ona połączeniem klasycznego brzmienia zespołu smyczkowego z kompozycjami twórców umiejscowionych w innych stylach muzyki. Utwory na ten krążek napisali: Dębski, Herdzin, Kułakowski, Manijak, Mencel, Nahorny, Serafiński i Urbaniak.

7 Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Kolory Polski www.filharmonia.lodz.pl www.filharmonia.lodz.pl PREMIERA Sobota 28.08.2004 godz.17 Klasztor Salezjanów Lutomiersk koło Łodzi


Pobierz ppt "DekaloQ Projekt artystyczny Rubinstein Quartet. Muzyka Paweł Serafiński TekstExodus polski, łacina, hebrajski, angielski, hiszpański, niemiecki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google