Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krótka historia kina.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krótka historia kina."— Zapis prezentacji:

1 Krótka historia kina

2 Bracia Lumière Auguste Marie Louis (ur. 19 października 1862 r., zm. 10 kwietnia 1954 r.) Louis Jean (ur. 5 października 1864 r., zm. 6 czerwca 1948 r.) We Francji zajmowali się chemią. Pionierzy filmu. Ich najważniejsze osiągnięcie to skonstruowanie kinematografu, czyli aparatu do realizacji i ekranowej projekcji ruchomych obrazów. Było to w roku 1894. W 1935 r. Louis opracował metodę anaglifową filmu.

3 Bracia Lumière

4 Narodziny kina Po raz pierwszy projekcja filmowa odbyła się 28 grudnia 1895 roku w Salonie Indyjskim Grand Cafe w Paryżu. „Wjazd pociągu na stację w La Ciotat” to tytuł najgłośniejszego filmu braci Lumière zaprezentowanego podczas tego pokazu. Podobno publiczność, która siedziała najbliżej ekranu, uciekała, bo myślała, że pociąg wjedzie na nich. Czas trwania tego filmu to 1 minuta. Gatunek: film dokumentalny. Podczas tej projekcji bracia Lumière zaprezentowali też takie tytuły jak: „Śniadanie”, „Wyjście robotnic z fabryki w Lyonie”, „Polewacz polany”.

5 Chaplin i Jackie Coogan w filmie "The Kid" (1921 r.)

6 Kim był Chaplin? Charlie Chaplin jest najsłynniejszym aktorem hollywoodzkiego filmu niemego. Urodził się 16 kwietnia 1889 r. w Londynie, zmarł 25 grudnia 1977 r. w Vevey w Szwajcarii. Zagrał m.in. w filmach: „Król w Nowym Jorku”, „Dyktator”, „Światła wielkiego miasta”, „Gorączka złota” i „Dusze na sprzedaż”. W 1971 r. został uhonorowany Oscarem za całokształt twórczości. Cechy charakterystyczne: ciasny żakiecik, przyduże spodnie i buty, melonik, bambusowa laska, wąsik.

7 Bulwar Zachodzącego Słońca
Podsumowanie rozwoju kina dźwiękowego wg czołowej gwiazdy kina niemego

8 Bulwar Zachodzącego Słońca
„Bulwar Zachodzącego Słońca”, reż. Billy Wilder, 1950 r. Krytyka rozwoju kina dźwiękowego przez Normę Desmond, gwiazdę kina niemego: „My nie potrzebowaliśmy dialogów, mieliśmy twarze.” Rolę Normy grała Gloria Swanson, która w latach 20. święciła triumfy na ekranach kin. Niestety, nie sprawdziła się w erze kina dźwiękowego.


Pobierz ppt "Krótka historia kina."

Podobne prezentacje


Reklamy Google