Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Palenie tytoniu zabija! Katarzyna Ruta

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Palenie tytoniu zabija! Katarzyna Ruta"— Zapis prezentacji:

1 Palenie tytoniu zabija! Katarzyna Ruta kasiar1983@o2.pl

2 Spis treści Dym tytoniowy jest trujący! Palenie zabija! Dym tytoniowy zabija niepalących! Podsumowanie

3 Dym tytoniowy jest trujący! Podczas spalania w wysokiej temperaturze tytoniu w papierowej koszulce zachodzi proces chemiczny, w wyniku którego powstaje wiele groźnych trucizn.

4 Dym tytoniowy składa się z prawie 4000 związków chemicznych, w tym ponad 40 stanowią substancje rakotwórcze. Wszystkie są wprowadzane do najgłębszych zakamarków organizmu palacza.

5 Niektóre substancje rakotwórcze to:

6 Palenie zabija! Powszechność palenia papierosów prowadzi do katastrofy zdrowotnej. Gwałtownie rośnie liczba zachorowań mężczyzn i kobiet na schorzenia wynikające z palenia tytoniu, w tym także wśród młodych ludzi.

7 Palaczowi grozi …

8 Dym tytoniowy zabija niepalących! Palenie może być przyczyną poważnych kłopotów zdrowotnych najbliższych.

9 Dym tytoniowy jest najczęstszym źródłem substancji uczulających w naszym otoczeniu. Wymuszony kontakt z dymem tytoniowym może prowadzić nie tylko do łzawienia oczu, alergii, kaszlu i napadów astmy oskrzelowej, ale również do wielu innych poważnych chorób.

10 Podsumowanie Najlepszym sposobem na zdrowie dla każdego palacza jest rzucenie palenia. Papierosy zabijają palacza a także jego najbliższe otoczenie! Żyj zdrowo i nie pal !

11 Bibliografia Wikipedia – Wolna Encyklopedia: www.wikipedia.plwww.wikipedia.pl Strona poświecona promocji zdrowia i paleniu tytoniu: www.promocjazdrowia.pl www.promocjazdrowia.pl Źródła ilustracji: www.enter.net.pl/www/gimnazjumdamno/images/Gazetk a/1_2002/papieros.gifwww.enter.net.pl/www/gimnazjumdamno/images/Gazetk a/1_2002/papieros.gif www.studentnews.pl/img/wo/obrazek_maly_21242.jpg www.promocjazdrowia.pl/nowastrona/book/radzi1.html www.sukurs.edu.pl/inne/gazetki/37/03.pngwww.sukurs.edu.pl/inne/gazetki/37/03.png www.promocjazdrowia.pl/nowastrona/book/radzi1.html www.pl.wikipedia.org/wiki/Papieros www.kwpsp.wroc.pl/zpor/bezp_za/bezpieczny_pliki/imag e073.jpgwww.kwpsp.wroc.pl/zpor/bezp_za/bezpieczny_pliki/imag e073.jpg http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Udrp1_ubt.jpeg

12 K O N I E C


Pobierz ppt "Palenie tytoniu zabija! Katarzyna Ruta"

Podobne prezentacje


Reklamy Google