Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputer - jest to urządzenie elektroniczne, służące do wykonywania obliczeń oraz cyfrowego przetwarzania i modyfikowania danych i informacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputer - jest to urządzenie elektroniczne, służące do wykonywania obliczeń oraz cyfrowego przetwarzania i modyfikowania danych i informacji."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Komputer - jest to urządzenie elektroniczne, służące do wykonywania obliczeń oraz cyfrowego przetwarzania i modyfikowania danych i informacji.

4 Obudowa z zasilaczemObudowa z zasilaczem Płyta głównaPłyta główna ProcesorProcesor Dysk twardy HDDDysk twardy HDD Pamięć RAMPamięć RAM Karty rozszerzeńKarty rozszerzeń Napędy optyczne CD, DVDNapędy optyczne CD, DVD Stacja dyskietek FDDStacja dyskietek FDD

5 Obudowa komputera Obudowa komputera to zamknięta skrzynka, najczęściej metalowa z elementami plastikowymi, o kształcie prostopadłościanu, umożliwia umieszczenie i zamocowanie wszystkich elementów komputera. Typy obudowy: - Desktop - Desktop – obudowa leżąca - Tower - Tower – obudowa stojąca

6 Płyta główna Płyta główna zbudowana jest z układów scalonych. Łączy wszystkie elementy budujące komputer oraz zapewnienia komunikacje między nimi.

7 Procesor Procesor - nazywany jest mózgiem komputera. Odpowiedzialny jest za przetwarzanie danych, wykonywanie uruchomionych programów. Jego szybkość mierzymy w gigahercach (Ghz).

8 Dysk twardy Dysk twardy - element komputera służący do trwałego przechowywania danych. Na twardym dysku zapisany jest system operacyjny, programy użytkowe, oraz nasze pliki. Pojemność dysku mierzy się obecnie w gigabajtach (GB).

9 RAM RAM - pamięć operacyjna komputera, procesor ładuje do niej dane z którymi w danej chwili pracuje – jest pamięcią nietrwałą, po wyłączeniu komputera dane w niej przechowywane zostają skasowane. Pamięć tą montujemy na płycie głównej.

10 Odpowiada za obraz wyświetlany na monitorze. Karty graficzne różnią się między sobą szybkością pracy, wielkością pamięci, wyświetlaną rozdzielczością obrazu, liczbą dostępnych kolorów Do niej podłączamy monitor.

11 Karta bardzo często jest wbudowana w płytę główną lub występuje jako osobny element. Umożliwia odtwarzanie dźwięku i odpowiada za jego jakość. Do niej podłączamy głośniki, wzmacniacz, mikrofon.

12 Najczęściej wbudowana w płytę główną, służy do przyłączania naszego komputera do sieci Internet. Do łączenia się z Internetem możemy również używać modemu.

13 Naped CD Napęd DVD Nagrywarki CD, DVD Napęd Combo Napędy optyczne służą do odtwarzania, a nagrywarki i napędy combo również do nagrywania odpowiednich płyt CD-ROM, DVD-ROM.

14 FDD FDD - służy do odtwarzania i nagrywania informacji na dyskietki o pojemności 1,44 MB.

15


Pobierz ppt "Komputer - jest to urządzenie elektroniczne, służące do wykonywania obliczeń oraz cyfrowego przetwarzania i modyfikowania danych i informacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google