Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budowa komputera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budowa komputera."— Zapis prezentacji:

1 Budowa komputera

2 Co to jest komputer ? Komputer - jest to urządzenie elektroniczne, służące do wykonywania obliczeń oraz cyfrowego przetwarzania i modyfikowania danych i informacji.

3 Elementy budujące komputer
Obudowa z zasilaczem Płyta główna Procesor Dysk twardy HDD Pamięć RAM Karty rozszerzeń Napędy optyczne CD, DVD Stacja dyskietek FDD

4 Obudowa komputerowa Obudowa komputera to zamknięta skrzynka, najczęściej metalowa z elementami plastikowymi, o kształcie prostopadłościanu, umożliwia umieszczenie i zamocowanie wszystkich elementów komputera. Typy obudowy: Desktop – obudowa leżąca Tower – obudowa stojąca

5 Płyta główna Płyta główna zbudowana jest z układów scalonych. Łączy wszystkie elementy budujące komputer oraz zapewnienia komunikacje między nimi. 

6 Procesor                                                             Procesor - nazywany jest „mózgiem” komputera. Odpowiedzialny jest za przetwarzanie danych, wykonywanie uruchomionych programów. Jego szybkość mierzymy w gigahercach (Ghz).

7 Dysk twardy - HDD Dysk twardy - element komputera służący do trwałego przechowywania danych. Na twardym dysku zapisany jest system operacyjny, programy użytkowe, oraz nasze pliki. Pojemność dysku mierzy się obecnie w gigabajtach (GB).

8 Pamięć RAM random access memory
RAM - pamięć operacyjna komputera, procesor ładuje do niej dane z którymi w danej chwili pracuje – jest pamięcią nietrwałą, po wyłączeniu komputera dane w niej przechowywane zostają skasowane. Pamięć tą montujemy na płycie głównej.

9 Karty rozszerzeń karta graficzna
Odpowiada za obraz wyświetlany na monitorze. Karty graficzne różnią się między sobą szybkością pracy, wielkością pamięci, wyświetlaną rozdzielczością obrazu, liczbą dostępnych kolorów Do niej podłączamy monitor.

10 Karty rozszerzeń karta dźwiękowa
Karta bardzo często jest wbudowana w płytę główną lub występuje jako osobny element. Umożliwia odtwarzanie dźwięku i odpowiada za jego jakość. Do niej podłączamy głośniki, wzmacniacz, mikrofon.

11 Karty rozszerzeń karta sieciowa
Najczęściej wbudowana w płytę główną, służy do przyłączania naszego komputera do sieci Internet. Do łączenia się z Internetem możemy również używać modemu.

12 Napędy optyczne Napędy optyczne służą do odtwarzania, a nagrywarki i napędy combo również do nagrywania odpowiednich płyt CD-ROM, DVD-ROM. Naped CD Napęd DVD Nagrywarki CD, DVD Napęd Combo

13 Stacja dyskietek FDD FDD - służy do odtwarzania i nagrywania informacji na dyskietki o pojemności 1,44 MB.

14 Koniec


Pobierz ppt "Budowa komputera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google