Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Komputerowe prezentacje

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Komputerowe prezentacje"— Zapis prezentacji:

1 Komputerowe prezentacje
Informatyka Komputerowe prezentacje

2 Cele lekcji Podczas tej lekcji nauczysz się:
– poruszać w oknie programu PowerPoint; – wypełniać slajdy treścią; – dodawać nowe i usuwać zbędne slajdy; – wyświetlać pokaz slajdów. Wiedza Uczeń potrafi: -wymienić podstawowe obszary zastosowań prezentacji; -zdefiniować podstawowe pojęcia: slajd, pole tekstowe, prezentacja multimedialna; Umiejętności -poruszać się w oknie programu PowerPoint; -wstawić, usunąć i przenieść slajd; -wypełniać slajdy treścią; -wyświetlić pokaz slajdów.

3 Przegląd zagadnień Do czego służą komputerowe prezentacje?
Funkcje programu Microsoft PowerPoint. Tworzenie slajdu. Wstawianie i usuwanie slajdów. Wyświetlanie pokazu slajdów. Przedstawienie zagadnień, które zostaną omówione na lekcji, zaciekawienie uczniów jej treścią.

4 Do czego służą komputerowe prezentacje?
PowerPoint jest niezwykle użytecznym programem. W programie tym możemy tworzyć prezentacje multimedialne do celów: prezentacji zagadnień lekcyjnych; prezentacji osiągnięć; prezentacji wydarzeń sportowych; prezentacji produktów i usług; prezentacji instruktarzowych.

5 Funkcje programu Microsoft PowerPoint
Karta Slajdy prezentuje miniatury slajdów, co ułatwia nawigację po slajdach w prezentacji. Karta Konspekt prezentuje treść na slajdach. Slajd w Widoku normalnym. Tu można wpisać notatki niewidoczne w trakcie prezentacji.

6 Funkcje programu Microsoft PowerPoint
Widok normalny

7 Funkcje programu Microsoft PowerPoint
Widok sortowania slajdów

8 Tworzenie slajdu Po uruchomieniu programu, pierwszy slajd już jest. Można go wykorzystać do utworzenia slajdu tytułowego prezentacji, wpisując własny tekst w pola tekstowe.

9 Tworzenie slajdu Wpisany tekst można sformatować za pomocą funkcji dostępnych na pasku formatowania.

10 Tworzenie slajdu Wybranie polecenia Układ slajdu, dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem na slajdzie, umożliwia zmianę układu elementów na slajdzie według gotowych szablonów dostępnych na pasku Układ slajdu.

11 Układ Tytuł i tekst 2-kolumnowy.
Tworzenie slajdu Układ Tytuł i tekst. Układ Tytuł i tekst 2-kolumnowy.

12 Wstawianie i usuwanie slajdów
Nowy slajd można wstawić do prezentacji na kilka sposobów: Na pasku Slajdy kliknąć prawym przyciskiem slajd, po którym chcemy wstawić nowy i wybrać polecenie Nowy slajd; Na pasku Slajdy kliknąć slajd, po którym chcemy wstawić nowy i nacisnąć klawisz ENTER; Z menu Wstaw wybrać polecenie Nowy slajd; Nacisnąć klawisze CTRL+M

13 Wstawianie i usuwanie slajdów
Aby usunąć slajd, kliknij go prawym przyciskiem i wybierz polecenie Usuń slajd lub zaznacz slajd i naciśnij klawisz Delete.

14 Wstawianie i usuwanie slajdów
Kolejność slajdów łatwo zmieniać w Widoku sortowania slajdów. Wystarczy kliknąć slajd i trzymając wciśnięty przycisk przeciągnąć w wybrane miejsce. Widok sortowania slajdów

15 Wyświetlanie pokazu slajdów
Uruchomienie pokazu slajdów.

16 Wyświetlanie pokazu slajdów
Nawigacja po pokazie slajdów możliwa jest na klika sposobów: za pomocą klawiatury: następny slajd: strzałka w dół lub strzałka w prawo, ENTER, PageDown; poprzedni slajd: strzałka w górę lub strzałka w lewo; Backspace, PageUp; za pomocą menu kontekstowego dostępnego po kliknięciu prawym przyciskiem na pokazie slajdów; przełączanie slajdów można również zautomatyzować za pomocą opcji dostępnych po wybraniu w menu Pokaz slajdów polecenia Przejście slajdu. Aby zakończyć prezentację naciśnij klawisz ESC.

17 Podsumowanie Do czego służą komputerowe prezentacje?
Funkcje programu Microsoft PowerPoint. Tworzenie slajdu. Wstawianie i usuwanie slajdów. Wyświetlanie pokazu slajdów.


Pobierz ppt "Komputerowe prezentacje"

Podobne prezentacje


Reklamy Google