Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Światowy dzień walki z otyłością

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Światowy dzień walki z otyłością"— Zapis prezentacji:

1 Światowy dzień walki z otyłością
24 Października Światowy dzień walki z otyłością

2 Na 24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością
Na 24 października przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Tego dnia zwracamy szczególną uwagę na problem otyłości, jej przyczyny i sposoby walki z dodatkowymi kilogramami.

3 Otyłość jest w obecnych czasach problemem globalnym, potwierdzają to statystyki prowadzone w wielu krajach. Obecna sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, czego dowodem jest stały wzrost liczby ludzi otyłych na świecie. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba otyłych ludzi na świecie wzrosła z ok. 200 mln do prawie 300 mln osób. Mówi się już o otyłości w kategoriach epidemii.

4 Co czwarty Polak i co piąta Polka są otyli
 Co czwarty Polak i co piąta Polka są otyli. Znaczenie problemu otyłości potęguje dodatkowo fakt, że dotyczy ona coraz to młodszych ludzi, w tym także dzieci, np.: w Polsce liczba 'puszystych' dzieciaków wzrosła o co najmniej kilkanaście procent. Główna przyczyna otyłości leży w dodatnim bilansie energetycznym, czyli nadmiernym dowozie pokarmu i dotyczy 90% wszystkich przypadków otyłości. 

5 Przyczyny Otyłości -zaburzenia hormonalne -rzadkie genetyczne zespoły
-Schorzeniach metaboliczne: -niedoczynność tarczycy, -niewydolność przysadki i jajników ,zespół i choroba Cushinga

6 Jak sprawdzić czy jest się otyłym?
Najprostszym sposobem oceny czy masz prawidłową masę ciała jest wyliczenie Wskaźnika Masy Ciała. Lekarze często używają nazwy angielskiej tego wskaźnika, a brzmi ona Body Mass Index; w skrócie BMI. Wskaźnik ten oblicza się tak samo dla kobiet i mężczyzn, według poniższego wzoru: 

7

8 Dlaczego jesteś otyły? -Błąd numer jeden Przyzwyczajenie do szybkiego jedzenia -Błąd numer dwa Przyzwyczajenie do picia podczas posiłków -Błąd numer trzy Przyzwyczajenie do jedzenia produktów mącznych i słodyczy

9 -Błąd numer cztery Przyzwyczajenie do częstego jedzenia lub ciągłego żucia
-Błąd numer pięć Przyzwyczajenie do niewłaściwego łączenia produktów -Błąd numer sześć Przyzwyczajenie do leżenia po jedzeniu -Błąd numer siedem Przyzwyczajenie do siedzącego trybu życia

10 -Błąd numer osiem Przyzwyczajenie do jedzenia podczas oglądania telewizji
-Błąd numer dziewięć Przyzwyczajenie do jedzenia w stanie poddenerwowania -Błąd numer dziesięć Przyzwyczajenie do jedzenia przed snem (nocą)

11 Teraz zrozumieli Państwo, że fizjologiczną przyczyną otyłości jest utrata przez organizm zdolności przetwarzania i przyswajania pokarmu, dlatego on zaczyna go magazynować w postaci tłuszczu na szyi, biodrach, udach, brzuchu, itd. Przyczyny psychologiczne są bardziej skomplikowane. Jednak najważniejsze jest zrozumienie tego, że otyłość jest chorobą, której w żaden sposób nie wolno tolerować!!!


Pobierz ppt "Światowy dzień walki z otyłością"

Podobne prezentacje


Reklamy Google