Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Gimnazjum im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Gimnazjum im"— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Gimnazjum im
Publiczne Gimnazjum im. Narodów Zjednoczonej Europy w Bielicach Klasa Ic Daria Łukomska Patrycja Sugajska Aleksandra Nica Aleksandra Cytarska Kinga Modrzewska

2 Jak widzimy, że kolega pędem na ulicę wbiega, to wołamy:
Przejście dla pieszych Kto zamierza przejść ulicę musi poznać tajemnicę: Na chodniku przystań bokiem. Popatrz w lewo bystrym okiem. Skieruj w prawo wzrok sokoli. Znów na lewo spójrz powoli. Jezdnia wolna – więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie. Jak widzimy, że kolega pędem na ulicę wbiega, to wołamy: -Wracaj kłusem! Wszak nie jesteś autobusem!

3 Gdy na jezdni nam się zdarzy
ujrzeć piłkę i piłkarzy, to wołamy bez obawy: - Jezdnia nie jest do zabawy! Gdy ujrzymy czytelnika co na jezdnię zszedł z chodnika, zawołamy doń z daleka: - Jezdnia to nie biblioteka!

4  Duże koła z brzegiem czerwonym,
które z daleka widać od razu. Nie wolno! Krzyczą głosem donośnym. Bo to są właśnie znaki zakazu. Trójkąty żółte z brzegiem czerwonym, z rysunkiem czarnym jak pióro wrony. Uważaj na nie cały czas, to one właśnie ostrzegą nas.

5 Niebieskie koło i białe znaki.
Słuchaj uważnie ich rozkazu! One powiedzą ci jak jechać, bo to są właśnie znaki nakazu. Niebieski prostokąt stojący z gracją, zawsze nam służy informacją.

6 Ci, co nocą idą drogą, łatwo mieć wypadek mogą. Wszyscy muszą duzi, mali być widoczni już z oddali. Noś się żółto, odblaskowo, a do domu dotrzesz zdrowo.

7 Na rogu Nadrzecznej Pan policjant czeka Z alkomatem w ręku, By zatrzymać człeka. Ja się nie obawiam, Jeżdżę bez promili. Szanuję przepisy, Policjanci mili!

8 Przeczytaj to uważnie i porusz własną wyobraźnię, zanim zrobisz przez ulicę krok spójrz dwa razy w lewy bok, potem w prawy no i hop. Zachowuj się bezpiecznie na ulicy, bo tu twoje i innych życie się liczy!


Pobierz ppt "Publiczne Gimnazjum im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google