Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Choroby wywołane niewłaściwym odżywianiem

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Choroby wywołane niewłaściwym odżywianiem"— Zapis prezentacji:

1 Choroby wywołane niewłaściwym odżywianiem

2 Nadmiernie się odżywiasz ?
To zobacz co ci grozi !

3 Cukrzyca Cukrzyca jest to przewlekła choroba metaboliczna charakteryzująca się niedoborem lub nieprawidłowym działaniem insuliny czego skutkiem jest  podwyższony poziomu cukru we krwi. Cukrzyca jest schorzeniem, które powoduje uszkodzenie wielu organów.

4 Otyłość Otyłość jest przewlekłą chorobą spowodowana nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu, skutkiem czego jest magazynowanie nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.

5 Nadciśnienie Problemy z ciśnieniem krwi to jedne z najczęstszych dolegliwości układu krwionośnego. W przeciwieństwie do zbyt niskiego ciśnienia, które zazwyczaj nie sprawia większych problemów, z długotrwałym nadciśnieniem wiążą się poważne konsekwencje zdrowotne.

6 Zobacz co Ci grozi Nie dożywiasz się?

7 Gruźlica Gruźlica - powszechna i potencjalnie śmiertelna choroba zakaźna, wywoływana przez prątka gruźlicy. Gruźlica dotyczy najczęściej płuc (gruźlica płucna) lecz również może atakować ośrodkowy układ nerwowy,układ limfatyczny, naczynia krwionośne, układ kostno-stawowy, oraz skórę. Na tę chorobę chorują ludzie o obniżonej odporności.

8 Próchnica Próchnica polega na rozpadzie tkanek zęba. W wyniku jej powstają ubytki, dlatego nie leczona może doprowadzić do utraty uzębienia. Przyczyny próchnicy:     * bakterie     * cukry     * zaburzenia w wydzielaniu śliny     * czas     * podatność zęba

9 Bulimia Bulimia (wilczy głód) objawia się powtarzającymi, niekontrolowanymi epizodami spożywania dużych ilości pokarmu, aż do pojawienia się nudności. Bulimia dotyka najczęściej osoby które nie akceptują swojego wyglądu.

10 Anoreksja Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) jest to zaburzenie percepcji, dotykające zwykle młode kobiety, polegające na tym, że osoba chora odbiera siebie jako osobą otyłą, gdy w rzeczywistości może być bardzo szczupła

11 Krzywica Krzywica jest chorobą kości występującą u dzieci, związaną z niedoborem witaminy D i zaburzeniem wchłaniania wapnia. Skutkiem niedoborów wapnia i fosforu w kościach jest ich zniekształcanie

12 Autorzy: Maciej Chmiel Marcin Dybza Michał Owczarek


Pobierz ppt "Choroby wywołane niewłaściwym odżywianiem"

Podobne prezentacje


Reklamy Google