Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Antonie de Saint-Exupery

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Antonie de Saint-Exupery"— Zapis prezentacji:

1 Antonie de Saint-Exupery
Mały Książę

2 W swoim życiu przeczytałam wiele ciekawych książek
W swoim życiu przeczytałam wiele ciekawych książek. Jednak żadna z nich nie wywarła na mnie takiego wrażenia jak ,,Mały Książę’’ , którą napisał Antonie de Saint-Exupery. Często z przyjemnością otwieram ją ponownie i za każdym razem odkrywam coś nowego.

3 Pierwszy raz ,,Małego Księcia’’ przeczytałam w szkole podstawowej
Pierwszy raz ,,Małego Księcia’’ przeczytałam w szkole podstawowej. Gdy zobaczyłam tę książkę na półce w bibliotece, pomyślałam, że to pewnie jakaś bajka. Myliłam się. Początkowo nic nie rozumiałam. Zapamiętałam jedynie słowa lisa ,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu’’. Dopiero po dłuższym czasie zrozumiałam ich sens. Nie przypuszczałam, że jest to taka poważna książka i zawiera tyle ważnych zdań.

4 Mały Książę uświadomił mnie i nauczył wielu mądrości życiowych
Mały Książę uświadomił mnie i nauczył wielu mądrości życiowych. Nie należy oceniać ludzi z wyglądu, lecz to jacy są, i co mają w sercu. Każdy człowiek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie ma dwóch takich samych ludzi, to samo tyczy się róż. Chociaż z pozoru wszystkie róże w ogrodzie wydają się takie same jak ukochana róża Małego Księcia , to każda jest inna.

5 Dzięki tej książce dowiedziałam się, że dorośli patrzą na świat z zupełnie innej perspektywy niż dzieci. Nawet Mały Książę tak uważał. Dorośli nie mają wyobraźni, dla nich coś jest białe lub czarne. Ta lektura pokazała mi wiele różnic. Teraz, jako nastolatka, nie jestem ani dzieckiem, ani dorosłym, różnie spoglądam na świat mnie otaczający. Z wiekiem rozumiem coraz więcej, patrzę na świat z innego punktu widzenia. Myślę, że ta lektura jeszcze przez wiele lat i pokoleń będzie drogowskazem, jak postępować i jakie wartości są w życiu najważniejsze. Mam nadzieję, że w tych kilku zdaniach udało mi się wytłumaczyć, dlaczego ta książka jest dla mnie taka wyjątkowa.


Pobierz ppt "Antonie de Saint-Exupery"

Podobne prezentacje


Reklamy Google