Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Magiczne kwadraty. Magiczne kwadraty znane były Chińczykom i Hindusom przed paru tysiącami lat. W Europie upowszechnił je Grek Moscopulos, który żył w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Magiczne kwadraty. Magiczne kwadraty znane były Chińczykom i Hindusom przed paru tysiącami lat. W Europie upowszechnił je Grek Moscopulos, który żył w."— Zapis prezentacji:

1 Magiczne kwadraty

2 Magiczne kwadraty znane były Chińczykom i Hindusom przed paru tysiącami lat. W Europie upowszechnił je Grek Moscopulos, który żył w Konstantynopolu na początku XV wieku.

3 Spotyka się amulety chińskie z kwadratami magicznymi, na których zamiast liczb są odpowiednie ilości nakłuć lub wydrążeń. Najbardziej znany jest kwadrat magiczny umieszczony przez słynnego malarza i grafika niemieckiego Albrechta Dürera na miedziorycie Melancholia. Jest to kwadrat złożony z 16 pól.

4 163213 5 10 118 96712 415141

5 Według chińskiej legendy najprostszy kwadrat magiczny 492 357 816 Objawiony został cesarzowi Yü na grzbiecie żółwia w XXIII wieku p.n.e.

6 W XIX wieku francuski matematyk Éduoard Lucas wymyślił wzór na kwadrat magiczny 3x3. a+ba-b-ca+c a-b+c aa+b-c a-ca+b+ca-b


Pobierz ppt "Magiczne kwadraty. Magiczne kwadraty znane były Chińczykom i Hindusom przed paru tysiącami lat. W Europie upowszechnił je Grek Moscopulos, który żył w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google