Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Biblioteka szkolna. Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Biblioteka szkolna. Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie."— Zapis prezentacji:

1 Biblioteka szkolna

2 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Czynna jest codziennie Czynna jest codziennie od godziny 8 do 14. od godziny 8 do 14.

3 Biblioteka szkolna liczy 11970 książek, z których chętnie korzystają wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

4 W bibliotece szkolnej znajduje się księgozbiór podręczny, W bibliotece szkolnej znajduje się księgozbiór podręczny, zawierający słowniki, leksykony, encyklopedie oraz książki zawierający słowniki, leksykony, encyklopedie oraz książki o tematyce ekologicznej o tematyce ekologicznej i regionalnej. i regionalnej. Można również wypożyczać Można również wypożyczać kasety VHS i płyty DVD. kasety VHS i płyty DVD.

5 W czytelni znajdują się czasopisma dla uczniów W czytelni znajdują się czasopisma dla uczniów i nauczycieli i nauczycieli oraz dwa stanowiska oraz dwa stanowiska komputerowe z dostępem komputerowe z dostępem do internetu do internetu

6 Uczniowie naszej szkoły często korzystają z katalogów bibliotecznych

7 Każdy uczeń zna zasady korzystania i zachowania się w bibliotece.

8 Z każdej klasy zostali powołani łącznicy klasowi, którzy raz w miesiącu analizują stan czytelnictwa swojej klasy i dbają o zwrot książek w terminie. Z każdej klasy zostali powołani łącznicy klasowi, którzy raz w miesiącu analizują stan czytelnictwa swojej klasy i dbają o zwrot książek w terminie. Wykaz czytelnictwa poszczególnych klas znajduje się na tablicy przed biblioteką. Wykaz czytelnictwa poszczególnych klas znajduje się na tablicy przed biblioteką.

9 Aktyw biblioteczny

10 Do pracy w bibliotece został powołany aktyw biblioteczny, działający w trzech sekcjach: prasowej, konserwatorskiej, pomocy bibliotecznej W skład aktywu wchodzą uczniowie: Do pracy w bibliotece został powołany aktyw biblioteczny, działający w trzech sekcjach: prasowej, konserwatorskiej, pomocy bibliotecznej W skład aktywu wchodzą uczniowie: Va Vb Va Vb Klaudia Szydełko Aneta Pluta Klaudia Szydełko Aneta Pluta Dominika Żołądek Sylwia Bomba Dominika Żołądek Sylwia Bomba

11 VIa VIa Ada Borowiec Ada Borowiec Dominika Patalska Dominika Patalska Natalia Płonka Natalia Płonka Monika Szydełko Monika Szydełko Krzysztof Paśko Krzysztof Paśko Krzysztof Kot VIc Krzysztof Kot VIc Arkadiusz Gaweł Ilona Salach Arkadiusz Gaweł Ilona Salach Krystian Rybka Mirosław Zgłobiś Krystian Rybka Mirosław Zgłobiś

12 Lekcje biblioteczne

13 Wzorowi czytelnicy Maria Zegar kl. IIa Maria Zegar kl. IIa Karolina Pondo kl. IIa Karolina Pondo kl. IIa Katarzyna Kocór kl. IIb Katarzyna Kocór kl. IIb Sylwia Skomra kl. IIIa Sylwia Skomra kl. IIIa Agata Bajor kl IIIb Agata Bajor kl IIIb Sławomir Czurczak kl. IVa Sławomir Czurczak kl. IVa Monika Tyczyńska kl. IVb Monika Tyczyńska kl. IVb Aleksandra Kustra kl. Va Aleksandra Kustra kl. Va Sylwia Bomba kl. Vb Sylwia Bomba kl. Vb Justyna Warzybok kl. Vc Justyna Warzybok kl. Vc Natalia Płonka kl. Via Natalia Płonka kl. Via Klaudia Hałoń kl. VIb Klaudia Hałoń kl. VIb Mirosław Zgłobiś kl. VIc Mirosław Zgłobiś kl. VIc

14 Książka dostarcza nam wiedzy o innych krajach i kulturach, o przyrodzie, technice, historii, o tym wszystkim, o czym chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej.


Pobierz ppt "Biblioteka szkolna. Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie znajduje się na drugim piętrze w sali nr 63 Biblioteka przy Szkole Podstawowej w Tyczynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google