Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Do XVIII wieku zespoły były kierowane przez aktywnego muzyka, najczęściej kompozytora wykonywanego dzieła. W XVII i XVIII wieku w pojedynczych przypadkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Do XVIII wieku zespoły były kierowane przez aktywnego muzyka, najczęściej kompozytora wykonywanego dzieła. W XVII i XVIII wieku w pojedynczych przypadkach."— Zapis prezentacji:

1

2 Do XVIII wieku zespoły były kierowane przez aktywnego muzyka, najczęściej kompozytora wykonywanego dzieła. W XVII i XVIII wieku w pojedynczych przypadkach kierujący zespołem trafiał już przed zespół, stojąc przodem do publiczności. Do XVIII wieku zespoły były kierowane przez aktywnego muzyka, najczęściej kompozytora wykonywanego dzieła. W XVII i XVIII wieku w pojedynczych przypadkach kierujący zespołem trafiał już przed zespół, stojąc przodem do publiczności.

3 Za pomocą batuty wybijał takt na podłodze, a ruchami rąk dawał inne muzyczne wskazówki. Pierwszym znanym takim dyrygentem był Jean-Baptiste Lully.

4 Pierwszym znanym dyrygentem w postaci i funkcji jaką znamy dzisiaj był Felix Mendelssohn- Bartholdy, on także zapoczątkował wykonywanie utworów dawnych kompozytorów. Pierwszym znanym dyrygentem w postaci i funkcji jaką znamy dzisiaj był Felix Mendelssohn- Bartholdy, on także zapoczątkował wykonywanie utworów dawnych kompozytorów.

5

6 Kurt Masur urodził się 18 lipca 1927r. w śląskim Brzegu-niemiecki dyrygent Studiował grę na fortepianie, kompozycję oraz dyrygenturę w Lipsku. Po studiach obejmował wiele stanowisk dyrygenta w NRD, przewodząc m.in. Drezdeńskiej Orkiestrze Filharmonicznej oraz Gewandhausowi z Lipska. Obecnie jest Honorowym Dyrygentem tej drugiej.

7 Riccardo Chailly ur. 20 lutego 1953 w Mediolanie–włoski dyrygent. Riccardo Chailly ur. 20 lutego 1953 w Mediolanie–włoski dyrygent. Jego ojcem był kompozytor- Luciano Chailly. Jako dwudziestolatek Riccardo asystował przy koncertach w La Scali, a jego pierwszy samodzielny debiut w roku 1978 spowodował dalszą jego karierę. Otworzyły przed nim drzwi opery włoskie, angielskie, niemieckie jak i amerykańskie. Od roku 2005 współpracuje z niemiecką Operą Lipską i Orkiest Gewandhausu. Jego ojcem był kompozytor- Luciano Chailly. Jako dwudziestolatek Riccardo asystował przy koncertach w La Scali, a jego pierwszy samodzielny debiut w roku 1978 spowodował dalszą jego karierę. Otworzyły przed nim drzwi opery włoskie, angielskie, niemieckie jak i amerykańskie. Od roku 2005 współpracuje z niemiecką Operą Lipską i Orkiest Gewandhausu.

8 ur. 14 sierpnia 1901 w Fulnek w północnych Morawach, zm. 28 czerwca 1962 w Belgradzie Pochodził z rodziny morawskich muzyków. W latach 1920-1923 uczył się gry na skrzypcach w Akademii Muzycznej w Brnie, 1923-1925 w Konserwatorium w Lipsku, pracując dorywczo jako skrzypek i altowiolista w orkiestrze lipskiego Gewandhausu. 1925 grał na altówce w kwartecie Fitznera w Wiedniu. 1930 został mianowany generalnym dyrektorem muzycznym miasta Freiburg im Breisgau, 1938 dyrektorem opery w Frankfurcie nad Menem.

9

10 Za pomocą czego dyrygent wibijał takt? A: Kija B: Batuty C: Laski Wskaż myszką poprawną odpowiedź.

11 Za pomocą czego dyrygent wibijał takt? A: Kija B: Batuty C: Laski ZŁA ODPOWIEDŹ Kliknij na strzałkę ZŁA ODPOWIEDŹ, aby spróbować jeszcze raz

12 Za pomocą czego dyrygent wibijał takt? A: Kija B: Batuty C: Laski Kliknij na strzałkę ZŁA ODPOWIEDŹ, aby spróbować jeszcze raz ZŁA ODPOWIEDŹ

13 Pierwszym znanym dyrygentem w postaci i funkcji jaką znamy dzisiaj był: A: Felix Mendelssohn-Bartholdy B: Riccardo Chailly C: Kurt Masur Wskaż myszką poprawną odpowiedź.

14 Pierwszym znanym dyrygentem w postaci i funkcji jaką znamy dzisiaj był: A: Felix Mendelssohn-Bartholdy B: Riccardo Chailly C: Kurt Masur ZŁA ODPOWIEDŹ Kliknij na strzałkę ZŁA ODPOWIEDŹ, aby spróbować jeszcze raz

15 Pierwszym znanym dyrygentem w postaci i funkcji jaką znamy dzisiaj był: A: Felix Mendelssohn-Bartholdy B: Riccardo Chailly C: Kurt Masur ZŁA ODPOWIEDŹ Kliknij na strzałkę ZŁA ODPOWIEDŹ, aby spróbować jeszcze raz

16 Jak nazywa się dyrygent widoczny na zdjęciu: A: Riccardo Chailly B: Kurt Masur C: Franz Konwitschny Wskaż myszką poprawną odpowiedź.

17 Jak nazywa się dyrygent widoczny na zdjęciu: A: Riccardo Chailly B: Kurt Masur C: Franz Konwitschny ZŁA ODPOWIEDŹ ZŁA ODPOWIEDŹ Kliknij na strzałkę ZŁA ODPOWIEDŹ, aby spróbować jeszcze raz

18 Jak nazywa się dyrygent widoczny na zdjęciu: A: Riccardo Chailly B: Kurt Masur C: Franz Konwitschny ZŁA ODPOWIEDŹ ZŁA ODPOWIEDŹ Kliknij na strzałkę ZŁA ODPOWIEDŹ, aby spróbować jeszcze raz

19


Pobierz ppt "Do XVIII wieku zespoły były kierowane przez aktywnego muzyka, najczęściej kompozytora wykonywanego dzieła. W XVII i XVIII wieku w pojedynczych przypadkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google