Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katarzyna Walczyk Katarzyna Pietrzyk Aleksandra Nowak

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katarzyna Walczyk Katarzyna Pietrzyk Aleksandra Nowak"— Zapis prezentacji:

1 Katarzyna Walczyk Katarzyna Pietrzyk Aleksandra Nowak
Ekstremalne sporty Katarzyna Walczyk Katarzyna Pietrzyk Aleksandra Nowak

2 Paintball Paintball - rodzaj gry zespołowej, polegającej na prowadzeniu pozorowanej bitwie przy użyciu markerów, urządzeń podobnych kształtem i zasadą działania broni pneumatycznej, że wykorzystuje sprężone powietrze lub dwutlenek węgla wyrzuca kulki wypełnione żywności na bazie żelatyny. Hit przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na ciele, maskę lub marker gracza sprawia jego eliminację z gry.

3 Skoki do wody Skoki Cliff (Cliff Diving) są jednym z najbardziej niebezpiecznych sportów ekstremalnych. Skoki do wody z dużej wysokości w środowisku naturalnym, a więc skały i kamienie, a czasem nawet z mostów i innej infrastruktury oznacza obcowanie z działania grawitacji wody i skał. Dla tych odważnych sport ten daje z pewnością świadome zbliżenie ze sportem ekstremalnym. Dla kogo nie sen ruchu wolnościowego w powietrzu i produkcji zawrotnych prędkości przez grawitację. Nurkowanie Extreme jest także obcowaniem z naturą, poszukiwaniem pięknej scenerii, wspinaniem się na skały. Atrakcyjność skoki’ Urwisko’ niech świadczą, że istnieje wiele różnych rodzajów nurków wody w kąpielisku. Nie można nie zwrócić uwagi na isntniejące niebezpieczeństwa,. Takie skoki do wody są związane z ogromnym ryzykiem ..

4 Skok na bungee Skok na bungee- skakać z dużej wysokości na długiej, elastycznej gumy. Pierwsi zawodnicy byli to rdzenni mieszkańcy wysp Pentecost na Pacyfiku. Młodzi mężczyźni skakali z bambusowych wież, zabezpieczające liny przywiązywali do kostek, żeby udowodnić swoją męskość .W kwietniu 1979 skoki zostały wykonane w Wielkiej Brytanii z mostu Clifton Suspension Bridge w Bristolu. Wydarzenie to uznaje się za początek bungee jumpingu, gdyż był to pierwszy skok.

5 Mountainboard Mountainboardzie alternatywna jazda na mountaiboardzie i dobry wybór dla surferów, skaterów, itp. Pozwala na uniezależnienie się od warunków koniecznych do innych dyscyplin sportowych takich jak śnieg lub woda. Jazda na mountainboardzie odbywa się po specjalnych szlakach, wysokich zboczach porośniętych trawą. Mountainboard jest przeznaczony do pracy na trawie, asfaltu, skały, itp. Mountainboard zbudownay jest z od 7 do 12 calowych felgi, z kół, opon i dętek. Zarząd sam jest zbudowany z tradycyjnych i nowoczesnych materiałów, takich jak włókna węglowe, kompozyty, włókna szklanego, drewna. Samochody są zbudowane głównie z aluminium i metali technicznych, tworzywa sztucznego lub innych, w środku są czasami elastomerów i sprężyny.

6 Kitesurfing Kitesurfing lub Kiteboarding to sport, wód powierzchniowych, który wykorzystuje wiatr ciągnący zawodnik w wodzie na małej desce surfingowej lub kiteboard (podobnie jak wakeboard). Warunki kiteboarding i kitesurfing są wymienne. Istnieje wiele różnych stylów kiteboarding, w tym freestyle (najczęściej wykorzystuje standard kite i wyżywienie) lub wake-style (płaski pokład przy użyciu wody z wiązaniami) oraz fala konna która koncentruje się na duże fale za pomocą deski zaprojektowane na fali jazdy. Sport staje się coraz bezpieczniejsze dzięki innowacji w kite projektowanie, systemy uwalniania bezpieczeństwa i instrukcji. Style jazdy zmieniały się w zależności od zawodników i warunków, takich jak wakestyle, waveriding, freestyle, freeride, skoki.

7 Speedball Speedball jest jednym z dwóch wariantów różnej gry w paintball sport,inny woodsball. Jest to ogólne określenie dla gry, w której pole gry składa się z bunkrów, z tej samej lokalizacji i liczby na każdej stronie pola, które zapewniają równe szanse dla każdego zespołu konkurencyjnych. Powstała w ten sposób, aby ułatwić ich format konkurencyjny paintball, zarówno w gry i oglądania gry.

8 Landboarding Kite Landboarding Kite znany również jako kiteboarding Land lub flyboarding, opiera się na sporcie Kitesurfing, gdzie jeździec jest na pokładzie surf-style .Landboarding Kite wymaga użycia górnego pokładu lub landboard, które jest przewymiarowany. Wyposażenie zawodnika to :deskorolka z dużymi kołami. landboarding Kite to sport, który coraz bardziej się rozwija.

9 Hydrospeed Hydrospeed to rodzaj sportu ekstremalnego z udziałem dzikich górskich rzek rafting na pokładzie z tworzyw sztucznych. Flowing, ubrany w garnitur z pianki, kask, kamizelka.Strój ten nie obejmuje całego ciała, osba która chcę spróbować tego sportu ma pewność że nie zostanie ranna z powodu podwodnych skał itp. Osoba ta musi manewrować płetwami na nogach. Początkujący potrzebują pomocy instruktorów, którzy towarzyszą na łodzi, wskazując bezpieczną drogę i informują o problemach (szczególnie po utracie płetw).

10 Sporty motorowe Sporty motorowe, Off-road, Jazda odbywa się w specjalnie przygotowanych samochodach (jeep), wyścig odbywa się po nieutwardzonych drogach. W zależności od miejsca, po których jazda ma kilka odmian off-road: off rock przejścia drogowego indeksowania. Seryjnie produkowane pojazdy drogowe mogą brać udział w wielu rajdach terenowych. Organizatorzy przygotowują dla nich trasy która wiodła zazwyczaj po mniej wymagającym terenie. Aby pokonać najtrudniejsze trasy potrzebne jest przygotowanie odpowiedniego pojazu.

11 Spadochroniarstwo Spadochroniarstwo - sport związany z wykonywaniem skoków, które - w zależności od dyscypliny – podlega ocenie element skoku, np. wykonywanie akrobacji w swobodnym, spadające akrobatycznego wydajność na otwartej czaszy i precyzyjnego lądowania. To sport spadochronowy młodych. Można zdobyć więcej doświadczenia przez zawodników i zdobyć umiejętności .Wyrafinowane zasady rywalizacji sportowej w spadochroniarstwie został zwiększony stopień trudności w uprawianych dotąd dyscyplinach.

12 Power Strider Power Strider to ciekawe urządzenie, które znacznie zwiększa możliwości człowieka. Pozwala poruszać się z prędkością ponad 30 km / h, skakać na wysokość 2 metry w górę, lub wykonać trzy metrowe kroki. Możesz nawet wykonywać nadzwyczajne sportowe wyczyny zapierające dech w piersiach.


Pobierz ppt "Katarzyna Walczyk Katarzyna Pietrzyk Aleksandra Nowak"

Podobne prezentacje


Reklamy Google