Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szczupła, atletyczna oraz prawidłowa sylwetka są głownymi warunkami zdrowia i sprawności. Te cechy zapewniają osobie nie tylko ładny wygląd, ale także.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szczupła, atletyczna oraz prawidłowa sylwetka są głownymi warunkami zdrowia i sprawności. Te cechy zapewniają osobie nie tylko ładny wygląd, ale także."— Zapis prezentacji:

1

2 Szczupła, atletyczna oraz prawidłowa sylwetka są głownymi warunkami zdrowia i sprawności. Te cechy zapewniają osobie nie tylko ładny wygląd, ale także stwarzają przyzwoite warunki pracy układowi krążeniowo-oddechowemu i ruchowemu. To, jak dziecko będzie wyglądać decydują cechy wrodzone, tj. wysokość ciała i typ budowy. Jednak najważniejszym czynnikiem jest to, gdzie dziecko się wychowuje. Sywletka zmienia się razem ze wzrostem dziecka, a także zależy od czynników zewnętrznych działających na ciało.

3 Są to: Siła i wytrzymałość mięśni, Siła i wytrzymałość mięśni, stan odżywienia, stan odżywienia, nawyk trzymania prawidłowej sylwetki, nawyk trzymania prawidłowej sylwetki, utrzymywanie prawidłowej sylwetki podczas pracy i w szkole, podczas prac domowych, utrzymywanie prawidłowej sylwetki podczas pracy i w szkole, podczas prac domowych, organizacja czasu wolnego, organizacja czasu wolnego, zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu i wysiłku fizycznego. zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu i wysiłku fizycznego. Dzięki tym czynnikom mamy możliwość utrzymywać prawidłową postawę cały czas.

4

5 Jest kilka kryteriów prawidłowej postawy. Są to: Cała powierzchnia podeszwy stopy, także w butach powinna dotykać podłogi. Cała powierzchnia podeszwy stopy, także w butach powinna dotykać podłogi. Pomiędzy udami a blatem stołu powinno być na tyle przestrzeni, aby nogi mogły się swobodnie poruszać. Pomiędzy udami a blatem stołu powinno być na tyle przestrzeni, aby nogi mogły się swobodnie poruszać. Uda nie mogą być ściśnięte przez siedzenie. Uda nie mogą być ściśnięte przez siedzenie. Blat stołu powinien być na poziomie Twoich łokci. Blat stołu powinien być na poziomie Twoich łokci. Oparcie krzesła powinno podpierać lędźwie, a nie łopatki. Oparcie krzesła powinno podpierać lędźwie, a nie łopatki. Pomiędzy oparciem a siedziskiem powinna być przestrzeń, aby dolna część ciała mogła się swobodnie poruszać. Pomiędzy oparciem a siedziskiem powinna być przestrzeń, aby dolna część ciała mogła się swobodnie poruszać.

6 Aktywność fizyczna może być wykorzystana do formowania ciała na dwa sposoby: o Zwiększając ogólną liczbę ćwiczeń i innych form ruchu o Stosując ćwiczenia wpływające na określone grupy mięśni i w ten sposób kształtować ciało.

7 Odpowiednio dobrane ćwiczenia mogą pomóc w rozwoju i utrzymaniu prawidłowej postawy. Spójrz na te przykłady: Sportowcy:

8 Robert Burneika

9 Natalia Vodianova

10 Brad Pitt i Angelina Jolie

11 Wszyscy oni dbają o swój wygląd poprzez bycie na dietach, uprawianie sportów, oraz trenowanie określonych grup mięśni. Ty także możesz wykonać te ćwiczenia w domu!


Pobierz ppt "Szczupła, atletyczna oraz prawidłowa sylwetka są głownymi warunkami zdrowia i sprawności. Te cechy zapewniają osobie nie tylko ładny wygląd, ale także."

Podobne prezentacje


Reklamy Google