Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mazur. Mazur jest polskim tańcem w metrum 3/4, dość żywymusually at a lively tempo, w którym akcentuje się drugą i trzecią część taktu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mazur. Mazur jest polskim tańcem w metrum 3/4, dość żywymusually at a lively tempo, w którym akcentuje się drugą i trzecią część taktu."— Zapis prezentacji:

1 Mazur

2 Mazur jest polskim tańcem w metrum 3/4, dość żywymusually at a lively tempo, w którym akcentuje się drugą i trzecią część taktu.

3

4 Pochodzenie W języku polskim ta forma muzyczna nazywana jest "mazurkiem" słowem pochodzącym od słowa mazur, który do XIX wieku określał mieszkańca terenu Mazowsza. Taniec ten odegrał ważną rolę w okresie III Rozbioru Polski, kiedy to stał się symbolem narodowej tożsamości.

5 Ubiór Mazur był tańczony głównie przez szlachtę.

6

7 Układy Setki kroków wykonywane są przez różną liczbę tańczących par. Dlatego też taniec ten uważany jest za jeden z najtrudniejszych.

8 Typy Mazura ułański – tańczony w mundurze. Gentelmeński – tańczony w ubiorze, w jakim przystoi dżentelmenowi.

9 Thank you for watching my presentation ; )


Pobierz ppt "Mazur. Mazur jest polskim tańcem w metrum 3/4, dość żywymusually at a lively tempo, w którym akcentuje się drugą i trzecią część taktu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google