Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZWIERZĘTA CHRONIONE W POLSCE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZWIERZĘTA CHRONIONE W POLSCE"— Zapis prezentacji:

1 ZWIERZĘTA CHRONIONE W POLSCE
AUTOR: Anna Zaremba

2 KOZICA PÓŁNOCNA Kozice są zwierzętami stadnymi, żyją w niewielkich stadach zwanych „kierdelami”. Na czele „kierdela” zawsze stoi doświadczona samica z młodym, tzw. licówka, niżej stoją inne samice z młodymi oraz tzw. roczniaki i dwulatki. Samce żyją najczęściej samotnie lub tworzą grupy kawalerskie, dołączając się do „kierdeli” jesienią na czas godów.

3

4 ŻUBR EUROPEJSKI Głowa żubra jest stosunkowo duża i ciężka o szerokim i wypukłym czole, oczy małe, krótkie rogi skierowane do góry i zagięte do środka. Szyja żubra jest gruba, krótka z wyraźnym podgardlem. Przód tułowia wygląda na bardzo potężny na skutek silnie rozwiniętego kłębu i porastającej go kasztanowo - brunatnej sierści, która w zimie jest ciemniejsza niż latem.

5

6 NORKA EUROPEJSKA Jest to gatunek ssaka z rodziny łasicowatych, dawniej spotykany w całej Europie. Poluje na małe ssaki, płazy, bezkręgowce i ptaki. Norka europejska została wytępiona w większej części Europy jeszcze przed sprowadzeniem norki amerykańskiej, większego oraz sprawniejszego od niej drapieżnika.

7

8 GACEK SZARY Jest to gatunek ssaka z rzędu nietoperzy. Wraz z gackiem brunatnym stanowi trudną do rozróżnienia parę gatunków. Do lat sześćdziesiątych XX w. gatunków tych nie rozróżniano, używając polskiej nazwy "gacek wielkouch". Jego zasięg w Polsce jest ograniczony do południowej i środkowej części kraju.

9

10 DZIĘKUJĘ BARDZO ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "ZWIERZĘTA CHRONIONE W POLSCE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google