Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kolarstwo Roksana Zwolińska. Spis tre ś ci 1)Rodzaje kolarstwa 2)Najpopularniejsi polscy kolarze 3)Bibliografia 4)Quiz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kolarstwo Roksana Zwolińska. Spis tre ś ci 1)Rodzaje kolarstwa 2)Najpopularniejsi polscy kolarze 3)Bibliografia 4)Quiz."— Zapis prezentacji:

1 Kolarstwo Roksana Zwolińska

2 Spis tre ś ci 1)Rodzaje kolarstwa 2)Najpopularniejsi polscy kolarze 3)Bibliografia 4)Quiz

3 Rodzaje kolarstwa Rodzaje kolarstwa

4 Kolarstwo szosowe Najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych po zwykłych drogach publicznych. Sport ten jest wciąż najbardziej popularnym na świecie. Amatorsko uprawia go około 1000000 ludzi. Najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych po zwykłych drogach publicznych. Sport ten jest wciąż najbardziej popularnym na świecie. Amatorsko uprawia go około 1000000 ludzi.

5 Kolarstwo przełajowe Rodzaj kolarstwa uprawianego na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go. Rodzaj kolarstwa uprawianego na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.

6 Kolarstwo torowe To kolarstwo uprawia się na rowerach torowych podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

7 Kolarstwo górskie Forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.

8 Kolarstwo ekstremalne (grawitacyjne) Rodzaj kolarstwa górskiego uprawianego na silnie nachylonych stokach naturalnych lub specjalnie przygotowywanych trasach. Wspólną cechą jest pokonywanie silnie nachylonej trasy obfitującej w liczne naturalne lub sztuczne przeszkody Np. skocznie. Rodzaj kolarstwa górskiego uprawianego na silnie nachylonych stokach naturalnych lub specjalnie przygotowywanych trasach. Wspólną cechą jest pokonywanie silnie nachylonej trasy obfitującej w liczne naturalne lub sztuczne przeszkody Np. skocznie.

9 Najpopularniejsi polscy kolarze Najpopularniejsi polscy kolarze Lech Piasecki polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i torowy mistrz świata zawodowców. Zenon Jaskuła polski kolarz szosowy, wicemistrz świata w 1989. Dariusz Baranowski polski kolarz szosowy, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk.

10 Tomasz Brożyna polski kolarz szosowy, Sześciokrotny mistrz Polski w indywidualnej jeździe na czas w 1993. Piotr Chmielewski polski kolarz, uczestnik mistrzostw świata i olimpijczyk, mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zbigniew Spruch polski kolarz szosowy, zawodowy wicemistrz świata.

11 Bibliografia www.wikipedia.pl www.wikipedia.pl www.wikipedia.pl www.sport.pl www.sport.pl www.sport.pl


Pobierz ppt "Kolarstwo Roksana Zwolińska. Spis tre ś ci 1)Rodzaje kolarstwa 2)Najpopularniejsi polscy kolarze 3)Bibliografia 4)Quiz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google