Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kolarstwo Roksana Zwolińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kolarstwo Roksana Zwolińska."— Zapis prezentacji:

1 Kolarstwo Roksana Zwolińska

2 Spis treści Rodzaje kolarstwa Najpopularniejsi polscy kolarze
Bibliografia Quiz

3 Rodzaje kolarstwa

4 Kolarstwo szosowe Najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych po zwykłych drogach publicznych. Sport ten jest wciąż najbardziej popularnym na świecie. Amatorsko uprawia go około ludzi.

5 Kolarstwo przełajowe Rodzaj kolarstwa uprawianego na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.

6 Kolarstwo torowe To kolarstwo uprawia się na rowerach torowych podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

7 Kolarstwo górskie Forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.

8 Kolarstwo ekstremalne (grawitacyjne)
Rodzaj kolarstwa górskiego uprawianego na silnie nachylonych stokach naturalnych lub specjalnie przygotowywanych trasach. Wspólną cechą jest pokonywanie silnie nachylonej trasy obfitującej w liczne naturalne lub sztuczne przeszkody Np. skocznie.

9 Najpopularniejsi polscy kolarze
Lech Piasecki polski kolarz szosowy i torowy, mistrz świata amatorów i torowy mistrz świata zawodowców. Dariusz Baranowski polski kolarz szosowy, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, olimpijczyk. Zenon Jaskuła polski kolarz szosowy, wicemistrz świata w 1989.

10 Zbigniew Spruch polski kolarz szosowy, zawodowy wicemistrz świata.
Piotr Chmielewski polski kolarz, uczestnik mistrzostw świata i olimpijczyk, mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zbigniew Spruch polski kolarz szosowy, zawodowy wicemistrz świata. Tomasz Brożyna polski kolarz szosowy, Sześciokrotny mistrz Polski w indywidualnej jeździe na czas w 1993.

11 Bibliografia


Pobierz ppt "Kolarstwo Roksana Zwolińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google