Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GŁÓWNE PRAWDY WIARY Czy znasz?. TRÓJCA ŚWIĘTA Co jest u początku?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GŁÓWNE PRAWDY WIARY Czy znasz?. TRÓJCA ŚWIĘTA Co jest u początku?"— Zapis prezentacji:

1 GŁÓWNE PRAWDY WIARY Czy znasz?

2 TRÓJCA ŚWIĘTA Co jest u początku?

3 Miłość jest źródłem wszystkiego i celem wszystkiego. Bóg jest wspólnotą Osób w relacji miłości. Życie dla drugiego jest celem życia. Co jest u początku?

4 BÓG OJCIEC Kim jest Bóg?

5 Bóg jest Osobą. Jest Kimś. Nie jest jakąś energią, myślą, ideą. Jest Ojcem – mogę z Nim wejść w relację. Jestem Jego dzieckiem! Kim jest Bóg?

6 BÓG STWÓRCA I STWORZENIE Kim jestem? Skąd pochodzę?

7 Wszystko, co jest pochodzi od Boga i jest dobre. Mam szanować stworzenie. Człowiek jest bardzo dobry, posiada godność dziecka Bożego. Człowiek jest podobny do Boga. Kim jestem? Skąd pochodzę?

8 OBJAWIENIE BOGA W HISTORII Jak mogę poznać Boga?

9 Bóg zrobił pierwszy krok do człowieka. To nie człowiek szuka Boga, ale Bóg wychodzi do człowieka. Wierzyć to przyjąć Boga objawiającego się w historii ludzkiej. Bóg jest zaangażowany w moją historię życia. Jak mogę poznać Boga?

10 WCIELENIE I BOSKOŚĆ CHRYSTUSA Po co żyję? Jaki sens życia?

11 Bóg stał się człowiekiem, bliskim nam. Bóg ma oblicze człowieka. Chrystus żył w miłości i dla miłości. Chrystus objawił miłość i ukazał ją nam jako drogę do pełni życia. Po co żyję? Jaki sens życia?

12 MĘKA, ŚMIERĆ I ZMARTWYCH- WSTANIE CHRYSTUSA Dlaczego zło? Jak je pokonać?

13 Miłość jest silniejsza od zła. Bóg ze zła wyprowadza dobro. Nie boję się śmierci, bo Chrystus jest zwycięzcą śmierci. Chrystus żyje i daje mi już tu i teraz nowe życie. Dlaczego zło? Jak je pokonać?

14 SĄD: NIEBO I PIEKŁO ŻYCIE NA WIEKI Dokąd zmierzam? Cel życia?

15 Tu na ziemi przygotowuję się na życie wieczne z Bogiem. Zachowuję wolność wobec rzeczywistości ziemskiej, bo wiem, dokąd zmierzam. Idę do domu Ojca: będę żyć z Nim na wieki i z moimi bliskimi. Dokąd zmierzam? Cel życia?

16 DUCH ŚWIĘTY OŻYWICIEL Jak mogę otrzymać życie Boże?

17 Łaska nowego życia przychodzi do nas od Chrystusa przez Ducha Świętego. Otwarcie na Ducha Świętego powoduje wzrost wiary, nadziei i miłości. Duch Święty jest motorem życia chrześcijańskiego. Jak mogę otrzymać życie Boże?

18 KOŚCIÓŁ: RODZINA DZIECI BOŻYCH Dlaczego nie jestem sam?

19 Jestem członkiem wielkiej wspólnoty wiary. Należę do Kościoła, gdzie spotykam moich braci i siostry. Nawzajem umacniamy się i dajemy świadectwo wierze w Chrystusa. Dlaczego nie jestem sam?

20 NAŚLADOWANIE CHRYSTUSA Jakim mam być człowiekiem?

21 Być chrześcijaninem to mieć żywy kontakt z Jezusem i naśladować Go. Życie moralne to nie przestrzeganie praw, ale myślenie, reagowanie, decydowanie, działanie jak Jezus. Jakim mam być człowiekiem?

22 PRAWDZIWOŚĆ BIBLII Gdzie jest prawda?

23 Biblia jest instrukcją obsługi życia, mapą drogową do nieba, listem miłosnym Boga do nas. Biblia jest wiarygodna, udokumentowana: powstała we wspólnocie wiary, w Kościele, i Nim może być właściwie interpretowana. Gdzie jest prawda?

24 SAKRAMENTY I MODLITWA – ŹRÓDŁO MOCY Skąd brać siłę do życia?

25 Jezus jest pośród nas w Kościele, który daje mi życie łaskę w sakramentach. Modlitwa jest spotkaniem z Jezusem i czerpaniem Jego mocy, budowaniem z Nim relacji miłości. Skąd brać siłę do życia?

26 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Już wiesz?


Pobierz ppt "GŁÓWNE PRAWDY WIARY Czy znasz?. TRÓJCA ŚWIĘTA Co jest u początku?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google