Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POMNIKI PRZYRODY GMINY DAMASŁAWEK. Na terenie Gminy Damasławek rośnie 13 drzew uznanych za Pomniki Przyrody, które przedstawiamy w niniejszej prezentacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POMNIKI PRZYRODY GMINY DAMASŁAWEK. Na terenie Gminy Damasławek rośnie 13 drzew uznanych za Pomniki Przyrody, które przedstawiamy w niniejszej prezentacji."— Zapis prezentacji:

1 POMNIKI PRZYRODY GMINY DAMASŁAWEK

2 Na terenie Gminy Damasławek rośnie 13 drzew uznanych za Pomniki Przyrody, które przedstawiamy w niniejszej prezentacji. Są to platany klonolistne, dęby szypułkowe, jesiony i lipy, które ze względu na swą wyjątkowość przyrodniczą znalazły szczególne miejsce w realizowanym przez nas projekcie.

3 Dwa pomniki przyrody - platany klonolistne rosnące przed plebanią w Damasławku. Paweł - 320cm obwodu, wysokość 16m. Piotr - 323cm obwodu, wysokość 18m.

4 5 dębów szypułkowych tworzących Dębową koronę w Kopaninie. Dąb szypułkowy Herkules w Kopaninie.

5 Dąb szypułkowy Strażnik korony w Kopaninie. Dąb szypułkowy Wincenty w Kopaninie.

6 Jesion wyniosły Sylwester w Turzy - 315cm obwodu i wysokość 20m.

7 Dwa pomniki przyrody - lipy szerokolistne w Kozielsku przy plebanii. Maria - obwód 315cm, wysokość 22m oraz Ostoja Kanonika - obwód 310cm, wysokość 13m.

8 Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na wycieczkę szlakiem Pomników Przyrody


Pobierz ppt "POMNIKI PRZYRODY GMINY DAMASŁAWEK. Na terenie Gminy Damasławek rośnie 13 drzew uznanych za Pomniki Przyrody, które przedstawiamy w niniejszej prezentacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google