Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt był realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Projekt polegał na dokonaniu adopcji wybranego zabytku i otoczenia go pamięcią

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt był realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Projekt polegał na dokonaniu adopcji wybranego zabytku i otoczenia go pamięcią"— Zapis prezentacji:

1

2 Projekt był realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Projekt polegał na dokonaniu adopcji wybranego zabytku i otoczenia go pamięcią i opieką. Uczniowie II LO wybrali kwaterę rabinów na cmentarzu żydowskim w Tarnowie.

3 Nawiązanie współpracy z Tarnowskim Muzeum Okręgowym, Zapoznanie z historią cmentarza żydowskiego ze szczególnym uwzględnieniem wybranej kwatery, Sporządzono dokumentacje fotograficzną kwatery, Przygotowano prezentacje multimedialną.

4 Prace porządkowe polegały na uporządkowaniu otoczenia kwatery, odnowieniu ogrodzenia. Macewy zostały oczyszczone i zabezpieczone. Skontaktowaliśmy się z lokalnymi mediami ( radio, telewizja- Małopolska, Kraków) Dziennikarze przeprowadzili z nami wywiady, przygotowali programy o realizacji projektu Ślady Przeszłości.

5 Adopcja odbyła się 19 czerwca 2007 w czasie obchodów Dni Pamięci Żydów Galicyjskich na cmentarzu żydowskim. W uroczystościach wzieły udział władze miasta ( Prezydent Miasta), przedstawiciele gminy żydowskiej ( rabin Kowalski), pracownicy muzeum oraz przedstawiciele ambasady Izraela i lokalnej społeczności. Najpierw zostały złożone kwiaty w miejscu masowych egzekucji ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej, następnie przy kwaterze uroczystość poprowadzili uczniowie m.in. wręcząjąc akty adopcji zaproszonym gościom. Całość zakończyła się zapaleniem zniczy i położeniem kamyków na macewach.

6

7

8

9

10

11


Pobierz ppt "Projekt był realizowany we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Projekt polegał na dokonaniu adopcji wybranego zabytku i otoczenia go pamięcią"

Podobne prezentacje


Reklamy Google