Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach
20 lat Samorządu terytorialnego – czyli co zmieniło się w naszym mieście?

2 Osoby, które udzieliły nam wywiadu…
Stanisław Kotarba rzecznik magistratu w Wadowicach Agnieszka Handzlik - mieszkanka Wadowic, nauczyciel muzyki i WF

3 Co to jest Samorząd terytorialny?
„(…) To wspólnota wszystkich mieszkańców w tej najmniejszej jednostce terytorialnej jaką jest gmina. Mieszkańcy mają swoich przedstawicieli w osobach radnych, których wybierają co 4 lata i ci radni (w wypadku naszej gminy jest ich 21) tworzą Radę Miejską w Wadowicach, która stanowi prawo lokalne. Natomiast burmistrz wybierany przez mieszkańców w wyborach bezpośrednich jest organem wykonawczym. Nasza wspólnota samorządowa liczy 37 tys. mieszkańców. I to właśnie jest samorząd.” opowiadał Stanisław Kotarba.

4 Najważniejsze inwestycje minionych lat…
1 Edukacja 1. Budowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach. 2. Nowe sale gimnastyczne przy Zespole Szkół nr 2 i 3. 2 3. Nowe obiekty szkolne w Babicy i Jaroszowicach.

5 Rekreacja 1. Budowa pływalni „Delfin” w Wadowicach.
2. Stadion miejski „Orlik”. 3. Generalna renowacja Parku Miejskiego w Wadowicach. 3

6 Kultura Odnowienie Wadowickiego Domu Kultury.
Organizacja koncertów na wadowickim rynku. Remont Biblioteki Publicznej przy ul.Legionów

7 Wadowickie drogi „(…) W naszej gminie udało się wyremontować ponad 90% dróg gminnych” - stwierdził rzecznik magistratu. Przeprowadzono remont generalny m.in. Alei Wolności, MB Fatiskiej, ulic: Zatorskiej, Karmelickiej, Krakowskiej, Teatralnej, Góralskiej, Niwy, Legionów, Trybunalskiej, Żwirki i Wigury Na obrzeżach miasta została zbudowana obwodnica – jedna z najważniejszych inwestycji miejskich. Ulica Zatorska

8 Turystyka „(…) Wadowice każdego roku są odwiedzane przez prawie milion turystów i pielgrzymów, nie tylko z Polski, ale i z całego świata. (…)” - twierdzi Stanisław Kotarba. „(...) Zauważyłam, że zostały odnowione nasze zabytki, przepięknie wyremontowano kamienice w rynku, co na pewno przyciąga zwiedzających. (…)” - opowiada Agnieszka Handzlik.

9 Jakich zmian oczekują mieszkańcy gminy Wadowice?
Zagospodarowanie brzegów rzeki Skawy, utworzenie nowych terenów rekreacyjnych, plaż, kąpielisk, miejsc piknikowych, ścieżek spacerowych i rowerowych, placów zabaw dla dzieci i boisk, a nawet wyznaczenia miejsc do palenia ognisk i grillowania. Pomimo że w gminie Wadowice zarejestrowanych jest ponad trzy tysiące podmiotów gospodarczych, w dalszym ciągu należy wspierać tworzenie nowych firm i przedsiębiorstw. Zwłaszcza w branży turystycznej, aby wzbogacić bazę hotelarsko-gastronomiczną. Dzięki temu powstaną nowe miejsce pracy.

10 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Anna Zadora ur. 1997, klasa 6 Sylwia Urbaś ur. 1997, klasa 6 Angelika Osoba ur. 1997, klasa 6 Natalia Tyrybon ur. 1997, klasa 6 Maria Zybek ur. 1997, klasa 6 Zuzanna Kowalska ur. 1997, klasa 6 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach Anna Pasterak i Bogusław Porzuczek


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google