Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa w Buczu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa w Buczu"— Zapis prezentacji:

1

2 Publiczna Szkoła Podstawowa w Buczu

3 Józef Dietl ( )

4 Józef Dietl (ur. 24 stycznia 1804 w Podbużu koło Drohobycza, zm
Józef Dietl (ur. 24 stycznia w Podbużu koło Drohobycza, zm. 18 stycznia 1878 w Krakowie) – polski lekarz, polityk, profesor i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezydent Krakowa ( ).

5 Balneologia - (z łac. : balneum - łaźnia, z gr
Balneologia - (z łac.: balneum - łaźnia, z gr.: lógos - słowo, nauka) jedna z najstarszych dziedzin medycyny uzdrowiskowej zajmująca się badaniem właściwości leczniczych wód podziemnych i borowin oraz zastosowaniem ich w lecznictwie, zwłaszcza terapii chorób przewlekłych. Zakład balneologiczny w Sopocie

6 Krynica to niewątpliwie najbardziej znane polskie uzdrowisko
Krynica to niewątpliwie najbardziej znane polskie uzdrowisko. Występujące na jej terenie wody zdrojowe pomagają leczyć choroby m.in. układu trawienia i przemiany materii oraz układu krążenia

7 Szczawnica jest jednym z najpiękniejszych i najstarszych uzdrowisk w Polsce. Malowniczo położona w dolinie Grajcarka, pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim. Pierwsze wzmianki o Szczawnicy pochodzą z początków XV wieku.

8 Rabka Zdrój od ponad stu lat miejscowość znana jest jako uzdrowisko
Rabka Zdrój od ponad stu lat miejscowość znana jest jako uzdrowisko. Wykorzystuje się walory klimatyczne oraz wody lecznicze do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia, głównie u dzieci. Uzdrowisko dysponuje 9 ujęciami wód głębinowych (o głębokości do 1200 m), głównie solanek z grupy jodkowo-chlorkowo-sodowo-bromkowych. Pierwsze ujęcie wykonano w Temperatura wód dochodzi do 30 °C. W czerwcu 2009 uruchomiono, w miejsce spalonej w czasie II wojny tężni, tężnię o kształcie cylindrycznym.

9

10 Józef Dietl 13 września 1866 - 18 czerwca 1874
Prezydent Krakowa Józef Dietl września czerwca 1874

11 Józef Dietl zm. 18 stycznia 1878 w Krakowie
Grób Dietlów Józef Dietl zm. 18 stycznia 1878 w Krakowie


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa w Buczu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google