Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pomoc humanitarna ofiarom kataklizmu na Haiti. Pomoc humanitarna Jest to pomoc ofiarom kataklizmów, katastrof i innych sytuacji nadzwyczajnych. Jej celem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pomoc humanitarna ofiarom kataklizmu na Haiti. Pomoc humanitarna Jest to pomoc ofiarom kataklizmów, katastrof i innych sytuacji nadzwyczajnych. Jej celem."— Zapis prezentacji:

1 Pomoc humanitarna ofiarom kataklizmu na Haiti

2 Pomoc humanitarna Jest to pomoc ofiarom kataklizmów, katastrof i innych sytuacji nadzwyczajnych. Jej celem jest zaspokojenie codziennych potrzeb człowieka. Pomoc humanitarna zapewnia ludziom wodę, jedzenie, dach nad głową i opiekę medyczną. Pozwala również chodzić w ubraniach i okryć się kocem w razie zimna.

3 Katastrofa Są to nagłe, nieoczekiwane wydarzenia, które niosą za sobą negatywne skutki. Katastrofy naturalne (trzęsienia ziemi, huragany, powodzie oraz susze) są często nazywane kataklizmami. Taki właśnie miał miejsce w Haiti.

4 Haiti na świecie Haiti leży na południowym wschodzie od Zatoki Meksykańskiej i Stanów Zjednoczonych. Jest to wyspa na Morzu Karaibskim.

5 Życie tam Jest to jeden z najuboższych krajów na Świecie (najbiedniejszy na półkuli zachodniej). Życie na Haiti w 80% nie przekracza progu ubóstwa (tzn., że jeden człowiek musi przeżyć dzień za mniej niż 1$ = 2,88 zł). Ponad 54% Haitańczyków żyje w warunkach skrajnej nędzy. Sytuacja polityczna uniemożliwia rozwój turystyki na wyspie.

6 Tragedia Haiti Trzęsienie nastąpiło 14 stycznia 2010. Jest to największy kataklizm z jakim ONZ miało do czynienia w swej historii.

7 Są dzielnice, gdzie nie ma nikogo żywego..." "Na Haiti trwa najgorszy dramat, jaki można sobie wyobrazić. Dwumilionowa stolica jest zrujnowana. Spod gruzów słychać jęki i wołania o pomoc. Ulice zasłane są zakrwawionymi ciałami. Gdy uda się wydobyć kogoś żywego, nie ma gdzie go zawieźć, bo szpitale są albo zniszczone, albo zamknięte. Zabitych może być ponad sto tysięcy ludzi." - Mówi "Dziennik.pl".

8 "Czas ratować żywych..." 22 stycznia ONZ zdecydowała zakończyć akcję ratowania Haitańczyków spod gruzów. Obecne działania opierają się na pomocy tym, którzy przeżyli. MY TEŻ MOŻEMY POMÓC.

9 POMÓŻ! Wyślij SMS o treści "HAITI" na numer 74505 (koszt 4.88 zł z VAT). Wyślij SMS o treści "POMAGAM" na numer 72052 (koszt 2.44 zł z VAT). Wpłać dowolną kwotę na konto o numerze: 59 1060 0076 0000 3310 0016 9892 z dopiskiem "Haiti".

10 "Adopcja na odległość" małych Haitańczyków "Zachęcamy do uczestnictwa w programie "Adopcja na odległość" skierowanego do małych Haitańczyków. Pracownicy Caritas są w kontakcie z Caritas Haiti, za pośrednictwem, której będzie realizowany program. W sposób szczególny pragniemy objąć opieką dzieci mieszkające w Jacmel, miejscowości położonej w pobliżu Port- au-Prince. Jacmel zostało zniszczone w ostatnim trzęsieniu ziemi w 90%. Wkrótce zostaną podane szczegóły dotyczące zgłoszeń polskich rodzin do programu."

11 Zbiórka pieniędzy w naszej szkole Nasza szkoła również chce pomóc Haitańczykom. W dniach 28-29 stycznia przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Haiti. WSPOMÓŻ OFIARY KATAKLIZMU

12 Materiały wykorzystane w prezentacji pochodzą ze strony Polskiej Akcji Humanitarnej http://www.pah.h2.pl/


Pobierz ppt "Pomoc humanitarna ofiarom kataklizmu na Haiti. Pomoc humanitarna Jest to pomoc ofiarom kataklizmów, katastrof i innych sytuacji nadzwyczajnych. Jej celem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google