Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie
Kronika SKO Rok szkolny 2010/2011

2 Budynek szkoły, a obok hala sportowa.
Kilka słów o nas Nasza szkoła mieści się na południu Polski w małej malowniczej miejscowości Pogwizdów, położonej 10 kilometrów od granicy czeskiej, nieopodal miasta Cieszyna. Do szkoły podstawowej w Pogwizdowie uczęszcza 260 uczniów, których uczy kadra 30 nauczycieli. Budynek szkoły, a obok hala sportowa. Tutaj nas znajdziesz.

3 Historia SKO w naszej szkole
SKO w SP Pogwizdów wznowiła swą działalność we wrześniu 2009 roku. Działalnością SKO zostali początkowo objęci uczniowie klas 1-3, a w kolejnym roku szkolnym (2010/2011) uczniowie całej szkoły. Od samego początku oszczędzanie, konkursy oraz akcje organizowane przez opiekunów SKO cieszą się dużym zainteresowaniem. W ramach działalności SKO nawiązano współpracę z oddziałem PKO BP w Cieszynie.

4 Pani Dyrektor i pasowanie pierwszaków
Nasi opiekunowie Głównym opiekunem SKO w naszej szkole jest Pani Dyrektor Grażyna Gabzdyl. Praktycznymi opiekunami są Panie: Estera Pustówka i Anna Dziadek Pani Dyrektor i pasowanie pierwszaków Pani Estera Pani Ania

5 Kto oszczędza? Członkami SKO w naszej szkole są wszyscy uczniowie, czyli 260 osób. Każdy, kto chce, może otrzymać książeczkę SKO i rozpocząć oszczędzanie. Początkowo oszczędzali tylko najmłodsi, obecnie uczniowie starsi również dołączyli do „chomikowania” swojego kieszonkowego na książeczkach SKO. Liczba systematycznie oszczędzających uczniów to 96 osób.

6 Wrzesień, początek Roku Szkolnego
SKO w roku szkolnym 2010/2011 Wrzesień, początek Roku Szkolnego We wrześniu opiekunowie SKO opracowali plan działań na cały nowy rok szkolny. Wznowili współpracę z oddziałem PKO BP w Cieszynie, omówili zasady współpracy z wychowawcami poszczególnych klas, przyjęli nowych członków do SKO, a mianowicie uczniów klas pierwszych.

7 Klasa 1a Klasa 1b Pogadanki w klasach
Jak zwykle na początku września opiekunowie SKO wykonali gazetki informacyjne oraz przeprowadzili w klasach pogadanki na temat organizacji SKO, jej działalności oraz na temat sposobu oszczędzania na książeczce SKO. W tym celu bardzo pomocne okazały się gazetki pt. „Oszczędzanie krok po kroku”. Uczniowie dowiedzieli się jak mogą wpłacać pieniądze, kto jest odpowiedzialny za przekazywanie pieniędzy do banku oraz gdzie ich oszczędności się znajdują i jak można je wypłacić. Szczególnie zainteresowane były „pierwszaki”. Klasa 1a Klasa 1b

8 Październik miesiącem oszczędzania
Na początku października zostały ogłoszone konkursy na „Mistrza oszczędzania” oraz współzawodnictwo międzyklasowe w oszczędzaniu. Zasada konkursu jest taka, że z każdej klasy 1-3 zostaje nagrodzona jedna osoba, która najsystematyczniej oszczędzała w danym miesiącu. Nagrodami są najczęściej małe upominki, „gadżety SKO” oraz słodycze. Ostatnio nagrody otrzymali również najsystematyczniej oszczędzający uczniowie klas starszych. Nagrodzeni uczniowie w miesiącu marcu. Wyniki konkursu ogłaszane są przez radiowęzeł.

9 Makulatura Na przełomie września i października wznowiono zbiórkę makulatury. Uczniowie i ich rodzice chętnie przeznaczają zużyte papiery do recyclingu. Do tej pory udało nam się zebrać około 4500 kg makulatury. Opiekunowie SKO notują, kto przyniósł najwięcej makulatury i osoby te nagradzane są pod koniec każdego miesiąca słodyczami przez Panią Dyrektor. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury są wpłacane na Radę Rodziców i zostają przeznaczone na dofinansowanie wycieczek szkolnych. Oprócz makulatury zbieramy także nakrętki.

10 Współzawodnictwo klasowe
Współzawodnictwo klasowe polega na systematycznym oszczędzaniu przez całe klasy. Pod koniec semestru oraz na koniec roku szkolnego podliczone zostają wszystkie oszczędności w poszczególnych klasach. Klasy, które zebrały największą ilość pieniędzy w pierwszym semestrze otrzymały dyplomy i kalendarze ścienne SKO. Na koniec roku szkolnego klasy otrzymują dodatkowe pieniądze na wycieczkę.

11 Dziewczyny z klasy 4b przygotowują pudełka na prezenty.
Pomoc innym Dołączyliśmy do akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Akcja polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów w pudełkach po butach, które przed świętami zawożone są najuboższym dzieciom na Ukrainie. Dziewczyny z klasy 4b przygotowują pudełka na prezenty. Z zabawek, słodyczy i artykułów papierniczych przyniesionych przez uczniów udało nam się przygotować 23 prezenty dla dzieci z Ukrainy. Dziękujemy!!!

12 Pomoc innym W zeszłym roku powódź nawiedziła nasz kraj, w tym także nasze województwo. Nie pozostaliśmy obojętni na krzywdę innych i postanowiliśmy wesprzeć finansowo Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ligocie. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy wśród uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Udało się zebrać 1048 złotych. DZIĘKUJEMY!

13 Konkursy SKO to nie tylko oszczędzanie. To również konkursy i nagrody. W listopadzie zorganizowano dwa konkursy: „Oszczędzając w SKO mogę spełnić marzeń sto” – konkurs plastyczny dla klas 1-2 oraz konkurs dla klas 3-4 polegający na układaniu rymowanek o SKO zatytułowany: „SKO – dzisiaj płacę, a jutro się wzbogacę”. A oto zdobywczynie dwóch pierwszych miejsc w konkursie plastycznym: Julia Kaczmarczyk i Iza Stańczyk – uczennice klasy 1a.

14 „SKO – dzisiaj płacę, a jutro się wzbogacę”.
Podczas gdy maluchy malowały i rysowały, uczniowie klas trzecich i czwartych główkowali nad rymowankami o SKO. A oto nagrodzone rymowanki: II miejsce – Maja Pochcioł kl.4b Do SKO daję wpłaty, Jutro będę bogaty. I miejsce – Wiktoria Macura kl.3a Mamo, tato uwierz mi, SKO to jest hit. Dajcie mi kasę na wpłacanie, to i Wam się coś dostanie. III miejsce – Adam Foltyn kl.3a Mamo daj mi kasę na szkolne SKO, A potem będę oszczędzał w PKO.

15 Kolejne konkursy Na przełomie lutego i marca przeprowadzono kolejne konkursy SKO. Dla klas 1-3 był to konkurs plastyczny „Bankowy Stworek”. Zadanie konkursowe polegało na tym, żeby wyobrazić sobie i wykonać Bankowego Stworka, który pilnuje naszych oszczędności w banku. Do konkursu zgłosiło się 23 uczniów ze swoimi stworkami. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz wyróżnienia. Stworki, ich autorzy oraz zdobywca pierwszego miejsca – Filip Michalkiewicz z klasy 1a.

16 Konkurs wiedzy o oszczędzaniu
Na początku marca chętni uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie wiedzy o oszczędzaniu. Pierwsza część zabawy polegała na zaznajomieniu się z informacjami na plakatach edukacyjnych SKO umieszczonych na korytarzu. Uczniowie mogli zrobić sobie notatki na temat oszczędzania, pieniędzy i banku. Mieli na to tydzień czasu.

17 oraz Sebastian Przywara
Test Po upływie tygodnia wychowawcy na lekcjach wychowawczych przeprowadzili wśród uczniów test na temat oszczędzania, pieniędzy i banku, przygotowany przez opiekunów SKO. Niektórzy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na te tematy. A oto laureaci: 1. Julia Pochcioł 2. Krzysztof Szpiegla Dominika Krehut oraz Sebastian Przywara 4. Arek Gąska Gratulujemy!

18 Lekcje o oszczędzaniu Pod koniec marca i na początku kwietnia w niektórych klasach młodszych przeprowadzone zostały lekcje o oszczędzaniu. Opiekunowie wykorzystali materiały edukacyjne udostępnione otrzymane od PKO BP, a mianowicie: plakaty, karty z definicjami oraz papierowe karty kredytowe. W ten sposób uczniowie poszerzyli swoje wiadomości na temat banku, pieniędzy i oszczędzania. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach! W pozostałych klasach takie lekcje będą miały miejsce w maju.

19 Prawie koniec… Jak sami widzicie SKO to nie tylko oszczędzanie. To także świetna zabawa, zdobywanie wiadomości, pomoc innym oraz praktyczne działania. Opiekunowie na każdym kroku zachęcają nas do oszczędzania, które naprawdę przynosi zyski. Mamy nadzieję, że zobaczymy się znowu za rok, a tymczasem życzymy wszystkim pomyślności w oszczędzaniu! KONIEC


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google