Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Jestem Ptakiem” Grupa - Hubert Bartnicki, Maciek Zawistowski, Rafał Lazar, Kamil Zieliński.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Jestem Ptakiem” Grupa - Hubert Bartnicki, Maciek Zawistowski, Rafał Lazar, Kamil Zieliński."— Zapis prezentacji:

1 „Jestem Ptakiem” Grupa - Hubert Bartnicki, Maciek Zawistowski, Rafał Lazar, Kamil Zieliński

2 Witajcie! Nazywam się Bogdan, pochodzę z Polski. Dzisiaj opowiem wam o moim gatunku – jaskółce dymówce. Ciekawostka – najdłużej żyjący osobnik oznaczony przez człowieka miał 15 lat.

3 Jak wyglądam Nie będę się rozpisywał – po prostu napisze moje wymiary i dam zdjęcia :D Długość = cm, rozpiętość skrzydeł = cm, waga = 16 – 21g.

4 Gdzie spędzam zimę, gdzie lato.
Dam wam mapkę, którą jakiś miły człowiek zamieścił na stronie znanej jako – „wikipedia” (kolory – żółty = lato, niebieski = zima, brązowy = cały rok)

5 Co jem Posilam się głównie drobnymi owadami, konkretniej – błonkówkami, chrząszczami i muchówkami.

6 Gdzie mieszkam Mieszkam w charakterystycznych dla jaskółek gniazdach. Buduję je w środku budowli ludzi (stajniach, garażach itp.). Tak nasze gniazda wyglądają z lokatorami

7 Moja rodzina Łączymy się w pary na wiosnę. Samica składa zwykle 4 do 5 jaj. Wysiadują je (na zmianę) samiec i samica przez dni. Wysiadującego dokarmia „wolny”. Pisklęta opuszczają gniazdo po 19 – 23 dniach (kiedy są zdolne do lotu). Jeszcze przez 14 – 16 dni po opuszczeniu gniazda są karmione przez rodziców.

8 Ja a człowiek Mój gatunek obecnie zamieszkuje tylko w pobliżu ludzkich siedzib (między innymi przez nasze gniazda) na wsiach i w przedmieściach. Ludzie nauczyli się przepowiadać pogodę z mojego lotu – wiecie już czym się odżywiam. Te owady występują głównie nad zbiornikami wodnymi. Kiedy zwiększa się wilgotność powietrza (tzn. „Prawdopodobnie będzie lać”) owady zniżają swój lot i ja też muszę to zrobić, żeby je zjeść. Więc, jeśli zobaczycie nisko lecącą jaskółkę, lepiej schowajcie się gdzieś przed deszczem.

9 Koniec „It’s time to say goodbye” jak to mówią Rosjanie (którzy znają angielski) :D Bywajcie!


Pobierz ppt "„Jestem Ptakiem” Grupa - Hubert Bartnicki, Maciek Zawistowski, Rafał Lazar, Kamil Zieliński."

Podobne prezentacje


Reklamy Google