Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Katalog WWW.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Katalog WWW."— Zapis prezentacji:

1 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Katalog WWW Biblioteki Zespołu Szkół Społecznych w Toruniu Katarzyna Dokurno Toruń 2009

2 Cele pracy zamieszczenie katalogu Biblioteki w sieci lokalnej, oraz w Internecie udostępnienie katalogu słuchaczom szkoły, jak również szerszemu gronu czytelników

3 Cele pracy zamieszczenie katalogu Biblioteki w sieci lokalnej, oraz w Internecie udostępnienie katalogu słuchaczom szkoły, jak również szerszemu gronu czytelników ułatwienie wyszukiwania wybranej pozycji spośród wielu książek dostęp do potrzebnych informacji, takich jak godziny otwarcia, adres, czy regulamin Biblioteki

4 Wykorzystane narzędzia kED MOL Optivum GIMP 2

5 Wykorzystane narzędzia kED MOL Optivum GIMP 2 XAMPP Internet Explorer Mozilla Firefox

6 Zastosowane techniki HTML (HyperText Markup Language). Jest to język, który opisuje strukturę informacji nadając znaczenie poszczególnym elementom dokumentu, przez co przyczynia się do sposobu prezentacji strony internetowej. Umożliwia osadzanie języków skryptowych w ramach dokumentu.

7 Zastosowane techniki HTML (HyperText Markup Language). Jest to język, który opisuje strukturę informacji nadając znaczenie poszczególnym elementom dokumentu, przez co przyczynia się do sposobu prezentacji strony internetowej. Umożliwia osadzanie języków skryptowych w ramach dokumentu..CSS (Cascading Style Sheets) - kaskadowe arkusze stylów zawierają zbiór reguł, zgodnie z którymi zostaje wyświetlona przez przeglądarkę internetową zawartość elementów.html.

8 Zastosowane techniki HTML (HyperText Markup Language). Jest to język, który opisuje strukturę informacji nadając znaczenie poszczególnym elementom dokumentu, przez co przyczynia się do sposobu prezentacji strony internetowej. Umożliwia osadzanie języków skryptowych w ramach dokumentu..CSS (Cascading Style Sheets) - kaskadowe arkusze stylów zawierają zbiór reguł, zgodnie z którymi zostaje wyświetlona przez przeglądarkę internetową zawartość elementów.html. JavaScript – zorientowany obiektowo język skryptowy pozwalający ożywić statyczne strony internetowe.

9 Opis strony

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 MOL Optivum

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48 MOL Optivum na komputerze bibliotekarza

49 MOL Optivum

50

51 Konfiguracja sieci lokalnej

52

53

54

55

56

57

58 KONIEC


Pobierz ppt "Uniwersytet Mikołaja Kopernika Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Podyplomowe Studium Programowania i Zastosowań Komputerów Katalog WWW."

Podobne prezentacje


Reklamy Google