Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„O Godność Człowieka” Rafał Wójcicki klasa II B

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„O Godność Człowieka” Rafał Wójcicki klasa II B"— Zapis prezentacji:

1 „O Godność Człowieka” Rafał Wójcicki klasa II B

2 Najstarsza księga – Biblia mówi o prawach i obowiązkach człowieka, daje nam wskazówki dotyczące właściwego postępowania. Księga kapłańska w rozdziale XIX, wersetach 32 – 37 mówi o szacunku wobec ludzi starszych, o postępowaniu wobec ludzi innych narodowości, o uczciwości i sprawiedliwości. Jeśli zastosujemy się do tego wszyscy będzie się nam żyło lepiej, na świecie nie będzie przemocy i wojen. W rozdziale XIX, wersecie 32 Księgi Kapłańskiej napisano: „Przed siwizną wstaniesz, będziesz szanował oblicze starca, w ten sposób okażesz bojaźń bożą. ”

3

4 Artykuł: 13 Deklaracji Praw Człowieka mówi:
1. Każdy człowiek ma prawo swobodnego poruszania się i wyboru miejsca zamieszkania w granicach każdego państwa. 2. Każdy człowiek ma prawo opuścić, jakikolwiek kraj , włączając w to swój własny, i powrócić do swego kraju. Słowa zawarte w tej deklaracji mówią o wolności człowieka i jego prawa do swobodnego poruszania się. Nie jest to nowość. Informacje te znajdują się również w Biblii, która została napisana przed wiekami.

5 Księga Kapłańska rozdział XIX wersety od 33-34 mówią:
„Jeżeli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać. Przybysza, który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz.”

6

7 Narzędzia: MS Office PowerPoint 2007 Audacity Paint Komputer PC


Pobierz ppt "„O Godność Człowieka” Rafał Wójcicki klasa II B"

Podobne prezentacje


Reklamy Google