Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kanada http://2.bp.blogspot.com/_hAYF6ssGSP0/S_T6BDJ3h iI/AAAAAAAAAB0/zRnBB5hQqfg/s1600/C106_Can adianSymbols_BinderReference_Front.jpg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kanada http://2.bp.blogspot.com/_hAYF6ssGSP0/S_T6BDJ3h iI/AAAAAAAAAB0/zRnBB5hQqfg/s1600/C106_Can adianSymbols_BinderReference_Front.jpg."— Zapis prezentacji:

1 Kanada iI/AAAAAAAAAB0/zRnBB5hQqfg/s1600/C106_Can adianSymbols_BinderReference_Front.jpg

2 Położenie, ludność i partnerstwo Kanady
Kanada jest państwem położonym w Ameryce Północnej pomiędzy oceanem Atlantyckim, Spokojnym i morzem Arktycznym. Graniczy od północy i południa ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Pod względem wielkości jest to drugie państwo na świecie. Natomiast jeśli chodzi o liczbę ludności to Kanada zajmuje 38 miejsce. Podstawowym partnerem handlowym i gospodarczym Kanady pozostają Stany Zjednoczone. Jest to spowodowane przede wszystkim bliskością występowania tego państwa. Kanada jest krajem należącym do wielu międzynarodowych organizacji. Od wielu tysięcy lat tereny Kanady zamieszkiwały ludy należące do tubylców w tym Indian i innych rdzennych członków społeczności. Wszystko zmieniło się wraz z pierwszym najazdem kolonizatorów europejskich. W wieku piętnastym na teren dzisiejszej Kanady dotarły ekspedycje francuskie i brytyjskie, które rozpoczęły poszukiwania i badanie tamtejszego lądu. Pod koniec 19 wieku doszło do utworzenia nowego państwa Kanady, a w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku kraj ten całkowicie oderwał się od Wielkiej Brytanii i samodzielnie istnieje. marano.pl/po lozenie- ludnosc- partnerstwo.h tml

3 Flora i fauna Kanady Najchłodniejsze obszary Archipelagu Arktycznego pokrywają lodowce lub skąpa roślinność pustyni polarnej. Od wybrzeży Nowej Funlandii, przez półwysep Labrador, po terytorium Jukonu rozciąga się strefa borealnych (północnych) borów szpilkowych tajgi kanadyjskiej, w której rosną m.in. świerk, jodła balsamiczna, sosna i modrzew. W dolinie Rzeki Świętego Wawrzyńca i w regionie Wielkich Jezior rosną lasy mieszane i liściaste, z charakterystycznym klonem cukrowym (którego liść jest elementem flagi narodowej), choiną kanadyjską, bukiem amerykańskim i dębami. Wielkie Równiny to obszar naturalnych prerii. Góry Skaliste porastają bujne lasy szpilkowe. Na wybrzeżu Oceanu Spokojnego rozciągają się wielkie lasy z żywotnikiem olbrzymim i jedlicą zieloną. Jedna trzecia powierzchni kraju jest zalesiona. nada.geo.vjf.pl/f auna-i-flora.html

4 Kanada-symbole państwowe
Narodowe symbole Kanady są zaczerpnięte z natury, historii oraz od rdzennych mieszkańców Kanady. Szczególnie znanym kanadyjskim symbolem jest liść klonu, który znajdował się na obecnej i poprzedniej fladze Kanady, na kanadyjskiej monecie i Herbie Kanady. Innymi znanymi symbolami są bóbr, bernikla kanadyjska, nur lodowiec, Monarcha Kanady i Kanadyjska Królewska Policja Konna.

5 Flaga państwowa Kanady
Flaga państwowa Kanady jest dziełem kilku osób. Jacques St. Cyr wprowadził do niej stylizowany liść klonowy, George Bist ustalił proporcje, a Gunter Wyszecki ustalił barwy. O ostatecznym wyglądzie flagi zdecydowała 15- osobowa komisja parlamentarna, która stała się formalnym autorem jej projektu. Po długich debatach nowa flaga została zaakceptowana przez parlament. Oficjalnie stała się ona flagą narodową 15 lutego roku. Dzień ten obchodzony jest jako Dzień Kanadyjskiej Flagi.

6 Hymn państwowy Pieśń O Canada została skomponowana w r. przez Calixa Lavallee do słów sędziego Adolphe-Basile Routhier. Obecna wersja angielska oparta jest na tłumaczeniu Roberta Stanleya Weira z 1908 r. O Canada! Our home and native land! True patriot love in all thy sons command. With glowing hearts we see thee rise, The True North strong and free! From far and wide, O Canada, we stand on guard for thee. God keep our land glorious and free! O Canada, we stand on guard for thee. O Canada, we stand on guard for thee


Pobierz ppt "Kanada http://2.bp.blogspot.com/_hAYF6ssGSP0/S_T6BDJ3h iI/AAAAAAAAAB0/zRnBB5hQqfg/s1600/C106_Can adianSymbols_BinderReference_Front.jpg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google