Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobrego Dnia Grudzień Fragmenty z książki Dobrego dnia Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są w której zawarte są myśli św. Ojca Pio myśli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobrego Dnia Grudzień Fragmenty z książki Dobrego dnia Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są w której zawarte są myśli św. Ojca Pio myśli."— Zapis prezentacji:

1 Dobrego Dnia Grudzień Fragmenty z książki Dobrego dnia Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są w której zawarte są myśli św. Ojca Pio myśli św. Ojca Pio

2 Dobroć Boża nie tylko nie odrzuca skruszonych dusz, ale nawet szuka dusz zatwardziałych w złu. (CE, s. 11). Kiedy jesteś poniżany, rób tak, jak to robią zimorodki, które siadają na linach okrętów, czyli podnieś się z ziemi, wznieś swą myśl i serce ku Bogu. Tylko On sam może cię pocieszyć i dać ci siłę, aby w sposób święty przetrzymać tę próbę Tylko On sam może cię pocieszyć i dać ci siłę, aby w sposób święty przetrzymać tę próbę (VVN, s. 48). (VVN, s. 48).

3 Dziękuj i całuj serdecznie rękę Boga, która cię uderza; jest to zawsze ręka Ojca, który cię karze, ponieważ cię kocha ( CE, s. 25). Czyńmy dobrze, gdy mamy czas do naszej dyspozycji, a w ten sposób będziemy oddawać chwałę naszemu Ojcu w niebie, uświęcać samych siebie i dawać dobry przykład innym ludziom (Epist. 111, s. 397). (Epist. 111, s. 397).

4 Strach jest większym złem niż samo zło. (CE, s. 33). Zwątpienie w Boga jest dla Niego największą obelgą (CE, s. 35) Kiedy nie potrafisz iść dużymi krokami po drodze, która prowadzi do Boga, bądź zadowolona/y z małych kroków i czekaj cierpliwie, aż będziesz mieć nogi zdolne do biegu, albo lepiej -skrzydła, byś mogła/mógł latać. ………..(Epist. II/, s. 432).

5 Wszystkie święta kościelne są piękne... Wielkanoc, owszem, tak, jest świętem chwały... ale Boże Narodzenie ma jakąś delikatność, jakąś słodycz dziecięcą, która ujmuje całe moje serce (GdR, s. 75).

6 O Boże Dziecię! Twoja delikatność podbija moje serce, ujęła mnie też Twoja miłość. Pozwól, aby w zetknięciu z Twoim ogniem moja dusza rozpływała się z miłości, a Twój ogień mnie pochłaniał, spalał, obrócił w popiół tutaj, u Twoich stóp i pozostawił roztopionego z miłości i sławiącego Twoją dobroć i Twoją miłość (Epist. IV, s. 871).

7 Matko moja, Maryjo! Zaprowadź mnie do groty w Betlejem i spraw, bym się pogrążył w kontemplacji tego, co jest wielkie i wzniosłe; co dokonuje się w ciszy tej wielkiej i pięknej nocy (Epist. IV; s.868).

8 Trudno jest stać się świętym. Trudno, owszem, ale nie jest to niemożliwe. Trudno, owszem, ale nie jest to niemożliwe. Droga doskonałości jest długa, jak długie jest Życie każdego człowieka. Pociechą jest odpoczynek na trasie; jednakowoż zaraz po odpoczynku trzeba szybko wstać i udać się w dalszą drogę (AP).

9 Niech Dziecię Jezus będzie Gwiazdą, która cię prowadzi po pustyni obecnego życia (AP). Niech [gwiazda] wiary prowadzi również i nas, a my -pewni - idziemy za jej światłem drogą, która prowadzi nas do Boga, do Jego ojczyzny tak, jak i święci Mędrcy, prowadzeni przez gwiazdę -symbol wiary - dochodzą do upragnionego miejsca Mędrcy, prowadzeni przez gwiazdę -symbol wiary - dochodzą do upragnionego miejsca (Epist. w, s. 886). (Epist. w, s. 886).

10 Palma chwały jest zarezerwowana tylko dla tego, kto walczy mężnie aż do końca. Rozpocznijmy więc naszą świętą walkę. Bóg będzie nam towarzyszył i ukoronuje nas wiecznym triumfem (Epist.IV,s. 879).

11 Kiedy wybije nasza ostatnia godzina, ustanie bicie naszego serca, wszystko się dla nas skończy, a więc i czas naszego zasługiwania i niezasługiwania. Kiedy wybije nasza ostatnia godzina, ustanie bicie naszego serca, wszystko się dla nas skończy, a więc i czas naszego zasługiwania i niezasługiwania. Takich, jakimi jesteśmy, spotka nas śmierć i tacy staniemy przed Chrystusem, Sędzią. (Epist. IV; s. 876). (Epist. IV; s. 876).


Pobierz ppt "Dobrego Dnia Grudzień Fragmenty z książki Dobrego dnia Fragmenty z książki Dobrego dnia w której zawarte są w której zawarte są myśli św. Ojca Pio myśli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google