Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."— Zapis prezentacji:

1 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

2 Nazwa szkoły: Gimnazjum im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie ID grupy: 98/43_FM_G1 Kompetencja: Matematyka i Fizyka Temat projektowy: Gęstość materii Semestr/rok szkolny: Pierwszy semestr 2009/2010

3 Paweł Frąckowiak Weronika Zawidzka

4 Co to gęstość? Wzór na gęstość Jak obliczamy gęstość? Do wyznaczania masy używamy wagi: Do wyznaczania objętości używamy: Przeliczanie jednostek Co ciekawe… Czarna dziura

5 (Masa właściwa) Jednostka w układzie SI 1 Do wyznaczenia gęstości cieczy stosuje się areometry Wielkość skalarna Jest to stosunek masy do objętości Gęstość

6 Wzór na gęstość to: Gdzie: p – gęstość m – masa v – objętość

7 Do obliczenia gęstości potrzebna jest masa i objętość. Podstawiamy liczby odpowiednio pod wzór i obliczamy otrzymany ułamek czyli dzielimy licznik przez mianownik.

8 a) elektronicznej b) szalkowej

9 a) cylindra miarowegob) linijki

10

11 Niesamowite gęstości są w kosmosie. Tam łyżka białego karła może ważyć nawet tonę, a jego gęstość wynosi. Gęstość materii gwiazd neutronowych jest jeszcze większa – przekracza biliony razy gęstość wody.

12 Czarna dziura - obiekt astronomiczny, którego pole grawitacyjne jest tak duże, że wciąga nawet światło. Według pewnej teorii żaden rodzaj energii i materii nie może uciec przed czarną dziurą.


Pobierz ppt "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google