Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści 1. Dane informacyjne 2. Co to jest gęstość substancji? 3. Przyrządy do mierzenia gęstości 4. Układ SI 5. Zadanie z gęstością 6. Zdjęcia z wycieczki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści 1. Dane informacyjne 2. Co to jest gęstość substancji? 3. Przyrządy do mierzenia gęstości 4. Układ SI 5. Zadanie z gęstością 6. Zdjęcia z wycieczki."— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści 1. Dane informacyjne 2. Co to jest gęstość substancji? 3. Przyrządy do mierzenia gęstości 4. Układ SI 5. Zadanie z gęstością 6. Zdjęcia z wycieczki 7. Zakończenie

3 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Stęszewie ID grupy: 98/12_mf_g1 Kompetencja: Matematyka Temat projektowy: Gęstość substancji Semestr/rok szkolny: 2009/2010

4 Gęstość SUBSTANCJI Gęstość substancji -jest to stosunek masy pewnej substancji do zajmowanej przez nią objętości.

5 Wzór gęstości: d- gęstość substancji V- objętość substancji
m- masy substancji

6 Menzurka -laboratoryjny cylinder miarowy z
podziałką do mierzenia objętości cieczy. Waga – przyrząd do pomiaru masy

7 Układ SI Układ SI – Międzynarodowy Układ Jednostek Miar zatwierdzony w 1960 (później modyfikowany) przez Generaln Konferencję Miar. Jest stworzony w oparciu o metryczny system miar. Jednostki w układzie SI dzielą się na podstawowe i pochodne. W Polsce układ SI obowiązuje od 1966, obecnie został oficjalnie przyjęty przez wszystkie kraje świata z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, Liberii i Birmy.

8 Jednostką podstawową gęstości jest kg/m³ Gęstości niektórych substancji: Woda (4ºC) – 1000kg/m³ Hel – 0,18 kg/m³ Aluminium – 2700 kg/m³ Lód kg/m³ Żelazo kg/m³ Rtęć kg/m³ Powietrze - 1,29 kg/m³

9 Jaką objętość ma 2kg żelaza? Odp.: Objetość 2kg żelaza wynosi 0,26l.

10 Oczyszczalnia w Witoblu
Zdjęcia z wycieczki Oczyszczalnia w Witoblu Tu zaczyna się proces oszczyszczania Reaktory

11 Prezentacje wykonali: 1. Justyna Dawidowicz 2. Mateusz Grenda 3
Prezentacje wykonali: 1. Justyna Dawidowicz 2. Mateusz Grenda 3. Michalina Lulkiewicz 4. Paweł Piskorek 5. Anna Minkisiewicz 6. Paweł Pietrzak 7. Małgorzata Janowicz 8. Krzysztof Gutowski 9. Amadeusz Woś 10.Wojciech Woziwodzki Pod nadzorem pana Łukasza Jankowskiego Muzyka: ,,AKORDEON Wolność”

12


Pobierz ppt "Spis treści 1. Dane informacyjne 2. Co to jest gęstość substancji? 3. Przyrządy do mierzenia gęstości 4. Układ SI 5. Zadanie z gęstością 6. Zdjęcia z wycieczki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google