Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bill Gates Maria Hermann.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bill Gates Maria Hermann."— Zapis prezentacji:

1 Bill Gates Maria Hermann

2 Biografia        William Henry Gates III urodził się 28 października 1955 roku w Seattle w stanie Waszyngton w USA. Jego ojciec, William H. Gates II, był prawnikiem, a jego matka wykładała na University of Washington. Bill wychowywał się w Seattle, razem z dwiema siostrami, uczęszczał tam do szkoły dla uczniów szczególnie uzdolnionych - Lakeside School. Tam właśnie nauczył się pierwszego języka programowania - BASIC. Gdy miał zaledwie 13 lat, sprzedał swój pierwszy program: system służący do układania planu zajęć, za który szkoła zapłaciła mu 4500 dolarów. Wkrótce potem napisał program wspomagający ocenę natężenia ruchu ulicznego, który sprzedał władzom lokalnym, jako część systemu kontroli ruchu. Zarobione pieniądze wykorzystał na założenie pierwszego własnego przedsiębiorstwa - Traf-O-Company.

3 Studia W roku 1973, w wieku 17 lat, Gates wstąpił na uniwersytet Harvarda, jednak studiował tylko przez dwa lata, potem zrezygnował. Wspólnie ze starym kolegą szkolnym, Paulem Allenem, postanowili pisać programy na łatwo dostępny, choć dysponujący ograniczonymi możliwościami, komputer Altair. Stwierdzili, że jeśli uda im się odpowiednio zaadaptować BASIC, który wykorzystywano na dużych komputerach systemowych, być może uda się stworzyć dość zaawansowane programy działające na małych maszynach domowych. Gates i Allen założyli przedsiębiorstwo w Nowym Meksyku i nazwali firmę Microsoft (skrót od microcomputer software - oprogramowanie dla mikrokomputerów). Od razu osiągnęli sukces. Największym potentatom w branży komputerowej (1980 rok) był w tym czasie IBM. Ujawnił się wtedy talent Billa Gatesa do robienia interesów - zamiast rozprowadzić swój nowy program bezpośrednio, sprzedał licencję IBM, ponieważ koncern pragnął wykorzystać go w swoim najnowszym komputerze osobistym

4    Bill Gates zwielokrotnił swą fortunę, kiedy w roku 1986 wprowadził na giełdę akcje Microsoftu. Jego partner, Allen, odszedł z firmy w roku 1983, gdy zapadł na chorobę Hodgkina, jednak wciąż pozostawał związany z przedsiębiorstwem. Ciągła konkurencja ze strony Apple Macintosh skłoniła Gatesa do stworzenia zupełnie nowego modelu komputera osobistego (PC), którego system operacyjny miał być bardziej zbliżony do prostego w obsłudze stylu pracy Macintosha. Windows, Windows '95 i Windows '98 stanowiły kolejne etapy unowocześniania systemu operacyjnego, co sprawiło, że obsługa PC stawała się coraz łatwiejsza. W roku 1993 już 90 procent użytkowników komputerów na świecie wykorzystywało systemy operacyjne firmy Microsoft. Teraz Gates posunął się jeszcze dalej, stwarzając programy współpracujące z jego systemami operacyjnymi. Rozpoczęła się ekspansja internetu, w efekcie której każdy komputer wyposażony w modem można podłączyć do każdego innego komputera na świecie. Gates zaczął tworzyć własną satelitarną sieć telekomunikacyjną, reklamując swe produkty na całym globie. Microsoft rozszerzył działalność także na inne dziedziny, kupując, na przykład, większościowe pakiety akcji korporacji wydawniczych, aby opanować instytucje rozpowszechniające informacje. Za każdym razem, gdy Gates decyduje się na zakup, jest to przemyślana inwestycja.

5 Rodzina  Gates jest typowym pracoholikiem. Rzadko wychodzi z biura przed północą, a na początku kariery często pracował przez całą noc. Rozumie więc potrzebę dostosowywania czasu pracy do indywidualnych predyspozycji swoich pracowników i w jego firmie obowiązuje nienormowany czas pracy. Mimo wielkiej fortuny nie podróżuje pierwszą klasą w samolotach, choć lubi wydawać pieniądze na rzeczy, które go pasjonują. Oprócz golfa, narciarstwa, pokera i szachów, Gates uwielbia szybkie samochody - w garażach swej posiadłości trzyma pod pokrowcami kilka szczególnie cennych egzemplarzy. Również dom jest sprawą, której poświęca wiele uwagi. Zbudował wielką posiadłość nad brzegiem jeziora Washington, bardzo blisko centralnego biura Microsoftu. W budynku znajduje się sala kinowa na 20 osób, obiekty sportowe i garaże zdolne pomieścić do 30 samochodów. Gates poślubił pracownicę Microsoftu, Melindę French, w roku 1994, a w roku 1996 urodziła im się córka, Jennifer.

6 Koniec


Pobierz ppt "Bill Gates Maria Hermann."

Podobne prezentacje


Reklamy Google