Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b"— Zapis prezentacji:

1 WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b
Magdalena Swarlik

2 SPIS TREŚCI 1 2 Zadania 3 Proces 4 Źródła 5 6 Podsumowanie
Wprowadzenie 1 Zadania 2 Proces 3 Źródła 4 Ewaluacja 5 Podsumowanie 6

3 WPROWADZENIE Wiosna TO jedna z czterech podstawowych PÓR ROKU. Świat roślin i zwierząt przechodzi okres budzenia się do życia. Ptaki przylatują z ciepłych krajów. Na drzewach pojawiają się liście. Kwitną pierwsze kwiaty…

4 ZADANIA Wiosną kwitną różne kwiaty.
Waszym zadaniem będzie zebranie wiadomości na temat jednego z wiosennych kwiatów. 3 Wykonajcie na kolorowym brystolu (formatu A-2), wybraną przez Was techniką, pracę plastyczną przedstawiającą wylosowany kwiat wiosenny. 2 Następnie powinniście znaleźć w Internecie oraz książkach jak najwięcej informacji na temat wylosowanego kwiatka oraz wypełnić podaną na kartce tabelę „Wiosenny kwiatek” 1 W pierwszej kolejności musicie wylosować nazwę kwiatu, którym będziecie zajmować na zajęciach.

5 PROCES 1. Zostaniecie podzieleni na grupy w drodze losowania.
2. Każda grupa opracuje materiały dotyczące innego, wylosowanego przez siebie wiosennego kwiatka: Grupa I- przebiśnieg Grupa II- krokus Grupa III- pierwiosnek Grupa IV- sasanka 3. Wybierzcie w swojej grupie: lidera- będzie reprezentował grupę na forum klasy dwóch poszukiwaczy Internetowych - będą szukali informacji w Internecie jeden poszukiwacz książkowy - będzie szukał informacji w książkach pisarz - będzie uzupełniał tabelkę „Nasz kwiatek” Pamiętajcie, że każdy musi jak najlepiej wywiązywać się z powierzonej mu roli. 4. Na kolorowym arkuszu brystolu (formatu A-2) wykonajcie dowolną techniką pracę plastyczną, przedstawiającą wylosowanego przez Was kwiatka. Pamiętajcie, aby była ona efektowna i estetyczna oraz wykonana interesującą techniką. 5. Za wykonanie projektu cała grupa zostanie oceniona według kryteriów podanych w tabeli ewaluacyjnej. 6. Lider grupy musi kontaktować się z nauczycielem w następujących momentach: po zebraniu wszystkich materiałów po wypełnieniu tabelki „Nasz kwiatek” po wykonaniu pracy plastycznej 7. Czas pracy -  5 godzin. 8. Na koniec lider Waszej grupy przedstawi efekty Waszej pracy (wypełnioną tabelkę „Wiosenny kwiatek” oraz pracę plastyczną). 

6 ŹRÓDŁA Świat kwiatów Encyklopedia roślin Encyklopedia Wikipedia
Słownik ortograficzny Techniki plastyczne

7 EWALUACJA– tabela 1 Wymagania Minimalne Podstawowe Ponadpodstawowe
Punkty Poziom merytoryczny Brak podstawowych informacji i niewystarczająco opracowany materiał (brak uzupełnienia jednej lub dwóch rubryk tabeli. ) Prawidłowo opracowane wszystkie rubryki tabeli. Zamieszczenie informacji dodatkowych, które nie zostały określone w tabeli, poprawnie pod względem ortograficznym i gramatycznym. 0-6 Jakość pracy plastycznej Praca plastyczna wykonana poprawnie, zgodnie z tematem podanym przez nauczyciela. Praca plastyczna wykonana estetycznie, z zachowaniem właściwych proporcji, z wykorzystaniem ciekawej techniki. Praca plastyczna wykonana z użyciem oryginalnych rozwiązań, z ekonomicznym wykorzystaniem środków materiałowych, z zachowaniem bezpieczeństwa i porządku w miejscu pracy. 0-4 Współpraca w grupie Indywidualna praca każdego członka grupy, brak współdziałania. Właściwa organizacja pracy, współdziałanie w grupie (niektóre osoby pracują samodzielnie). Aktywna współpraca i zaangażowanie wszystkich członków grupy. 0-3 Przestrzeganie zasad Szkolnego Kodeksu 2.0 Respektowanie przynajmniej 2 punktów kodeksu przez wybranych członków grupy. Respektowanie od 3 do 6 punktów przez wszystkich członków grupy. Respektowanie wszystkich punktów kodeksu przez całą grupę.

8 EWALUACJA-tabela 2 16 - 15 bardzo dobry 14 - 12 dobry 11 - 9
LICZBA ZDOBYTYCH PUNKTÓW OCENA bardzo dobry dobry 11 - 9 dostateczny 8 - 6 dopuszczający 5 - 0 niedostateczny

9 PODSUMOWANIE Podczas wykonywania całej pracy dowiedzieliście się jakie kwiaty kwitną wczesną wiosną. Poznaliście ich budowę, miejsce ich występowania oraz ciekawostki na ich temat. Wykonaliście też interesujące prace z wykorzystaniem ciekawych technik plastycznych. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście, a zdobytą wiedzę na temat wiosennych kwiatów wykorzystacie w swoim codziennym życiu i podzielicie się nią z młodszymi kolegami.

10 WZÓR TABELI „ NASZ KWIATEK”
Nazwa kwiatu Wysokość Liście Kwiaty Występowanie Ciekawostki Źródła informacji

11 życzę przyjemnej pracy
Dziękując za uwagę, życzę przyjemnej pracy - wasza wychowawczyni


Pobierz ppt "WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b"

Podobne prezentacje


Reklamy Google