Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LOGO WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b Magdalena Swarlik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LOGO WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b Magdalena Swarlik."— Zapis prezentacji:

1 LOGO WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b Magdalena Swarlik

2 SPIS TREŚCI Wprowadzenie 1 Zadania 2 Proces 3 Źródła 4 Ewaluacja 5 Podsumowanie 6

3 WIOSNAWIOSNA TO JEDNA Z CZTERECH PODSTAWOWYCH PÓR ROKU. ŚWIAT ROŚLIN I ZWIERZĄT PRZECHODZI OKRES BUDZENIA SIĘ DO ŻYCIA. PTAKI PRZYLATUJĄ Z CIEPŁYCH KRAJÓW. NA DRZEWACH POJAWIAJĄ SIĘ LIŚCIE. KWITNĄ PIERWSZE KWIATY… WPROWADZENIE

4 ZADANIA 3 Wykonajcie na kolorowym brystolu (formatu A-2), wybraną przez Was techniką, pracę plastyczną przedstawiającą wylosowany kwiat wiosenny. 1 W pierwszej kolejności musicie wylosować nazwę kwiatu, którym będziecie zajmować na zajęciach. 2 Następnie powinniście znaleźć w Internecie oraz książkach jak najwięcej informacji na temat wylosowanego kwiatka oraz wypełnić podaną na kartce tabelę Wiosenny kwiatek Wiosną kwitną różne kwiaty. Waszym zadaniem będzie zebranie wiadomości na temat jednego z wiosennych kwiatów.

5 PROCES 1. Zostaniecie podzieleni na grupy w drodze losowania. 2. Każda grupa opracuje materiały dotyczące innego, wylosowanego przez siebie wiosennego kwiatka: Grupa I- przebiśnieg Grupa II- krokus Grupa III- pierwiosnek Grupa IV- sasanka 3. Wybierzcie w swojej grupie: lidera- będzie reprezentował grupę na forum klasy dwóch poszukiwaczy Internetowych - będą szukali informacji w Internecie jeden poszukiwacz książkowy - będzie szukał informacji w książkach pisarz - będzie uzupełniał tabelkę Nasz kwiatek Pamiętajcie, że każdy musi jak najlepiej wywiązywać się z powierzonej mu roli. 4. Na kolorowym arkuszu brystolu (formatu A-2) wykonajcie dowolną techniką pracę plastyczną, przedstawiającą wylosowanego przez Was kwiatka. Pamiętajcie, aby była ona efektowna i estetyczna oraz wykonana interesującą techniką. 5. Za wykonanie projektu cała grupa zostanie oceniona według kryteriów podanych w tabeli ewaluacyjnej. 6. Lider grupy musi kontaktować się z nauczycielem w następujących momentach: po zebraniu wszystkich materiałów po wypełnieniu tabelki Nasz kwiatek po wykonaniu pracy plastycznej 7. Czas pracy - 5 godzin. 8. Na koniec lider Waszej grupy przedstawi efekty Waszej pracy (wypełnioną tabelkę Wiosenny kwiatektabelkę Wiosenny kwiatek oraz pracę plastyczną).

6 ŹRÓDŁA Świat kwiatów Encyklopedia roślin Encyklopedia Wikipedia Słownik ortograficzny Techniki plastyczne

7 EWALUACJA– tabela 1 WymaganiaMinimalnePodstawowePonadpodstawowePunkty Poziom merytoryczny Brak podstawowych informacji i niewystarczająco opracowany materiał (brak uzupełnienia jednej lub dwóch rubryk tabeli. ) Prawidłowo opracowane wszystkie rubryki tabeli. Zamieszczenie informacji dodatkowych, które nie zostały określone w tabeli, poprawnie pod względem ortograficznym i gramatycznym. 0-6 Jakość pracy plastycznej Praca plastyczna wykonana poprawnie, zgodnie z tematem podanym przez nauczyciela. Praca plastyczna wykonana estetycznie, z zachowaniem właściwych proporcji, z wykorzystaniem ciekawej techniki. Praca plastyczna wykonana z użyciem oryginalnych rozwiązań, z ekonomicznym wykorzystaniem środków materiałowych, z zachowaniem bezpieczeństwa i porządku w miejscu pracy. 0-4 Współpraca w grupie Indywidualna praca każdego członka grupy, brak współdziałania. Właściwa organizacja pracy, współdziałanie w grupie (niektóre osoby pracują samodzielnie). Aktywna współpraca i zaangażowanie wszystkich członków grupy. 0-3 Przestrzeganie zasad Szkolnego Kodeksu 2.0 Respektowanie przynajmniej 2 punktów kodeksu przez wybranych członków grupy. Respektowanie od 3 do 6 punktów przez wszystkich członków grupy. Respektowanie wszystkich punktów kodeksu przez całą grupę. 0-3

8 EWALUACJA-tabela 2

9 PODSUMOWANIE Podczas wykonywania całej pracy dowiedzieliście się jakie kwiaty kwitną wczesną wiosną. Poznaliście ich budowę, miejsce ich występowania oraz ciekawostki na ich temat. Wykonaliście też interesujące prace z wykorzystaniem ciekawych technik plastycznych. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście, a zdobytą wiedzę na temat wiosennych kwiatów wykorzystacie w swoim codziennym życiu i podzielicie się nią z młodszymi kolegami.

10 WZÓR TABELI NASZ KWIATEK Nazwa kwiatu Wysokość Liście Kwiaty Występowanie Ciekawostki Źródła informacji

11 LOGO


Pobierz ppt "LOGO WIOSNA PEŁNA KWIATÓW WEBQUEST DLA UCZNIÓW KLASY III b Magdalena Swarlik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google