Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu
20 lat idei samorządności w Rawiczu. Gmina Rawicz

2 Jakie zmiany możemy zauważyć w naszym mieście w ostatnich 20 latach?
„Najbardziej zauważalną zmianą jest budowa Gimnazjum w Sierakowie oraz otwarcie w nim kina Promień. Kolejną zmianą, a zarazem inwestycją jest kryta pływalnia, która powstała podczas trwania pierwszej kadencji burmistrza Bronisława Lachowicza”. Fragment wywiadu z Panią Marią Mosiek. „Sukcesem jest także wyprowadzenie ruchu drogowego z rynku. Co prawda przed laty było inne nasilenie ruchu, ale to było coś okropnego. Miałem na rynku lokal, więc oglądałem ten wzmożony ruch na trasie Poznań- Wrocław”. Fragment wywiadu z Panem Adamem Aleksandrem- Przewodniczącym Rady Miejskiej Gminy Rawicz.

3 Kino „Promień” mieści się w budynku Gimnazjum w Sierakowie .
Kryta pływalnia. Kino „Promień” mieści się w budynku Gimnazjum w Sierakowie .

4 Jakie zmiany możemy zauważyć w naszym mieście w ciągu 20 lat?
„Osoba, który mieszka na co dzień w danym mieście, nie zauważa zmian. Dopiero gdy przyjedzie się w miejsce, w którym się mieszkało, widać te przemiany (...) W przeciągu 20 lat - nowa szkoła, odnowiony ratusz i kamieniczki, odświeżony kościół Andrzeja Boboli, nowa sieć dróg, odrestaurowane zabytki miasta”. Fragment wywiadu z Panem Andrzejem Walusem, dyrektorem Domu Kultury w Rawiczu

5 Fragment wywiadu z dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 6.
Co słychać w oświacie? Zmiany widoczne są w szkołach. Pani dyrektor SP nr 6, Elżbieta Kudas, podkreśliła „że wyremontowano wszystkie pomieszczenia , zakupiono sprzęt taki jak ławki, meble, sprzęt multimedialny, a także pozyskano sale komputerowe. W naszej szkole najprężniej działają: koło turystyczne, dziennikarskie, wokalno- muzyczne, matematyczne i języka polskiego, a także ortograficzne”. W naszej gminie działają dwa gimnazja. Jedno powstało na miejscu dawnej szkoły podstawowej, którą zlikwidowano po wprowadzeniu reformy oświatowej. Drugie gimnazjum uroczyście otwarto w 2001 r. Fragment wywiadu z dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 6.

6 Nasza szkoła – Gimnazjum nr 1 w Rawiczu.
Nowe Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy- Przyjemskiego.

7 Wywiady z mieszkańcami Rawicza.
Według mieszkańców do atrakcji turystycznych w naszym mieście możemy zaliczyć przepiękne planty, dwa kościoły, ratusz z Muzeum Ziemi Rawickiej, Dom Kultury. Na uwagę zasługuje również ciekawa zabudowa architektoniczna- szachownicowy układ ulic w obrębie plant. Na terenie miasta mamy turystyczny szlak pieszy. Powstały również dwie ścieżki rowerowe łączące nasze miasto z pobliską Sarnową i Szymanowem. Dzięki Regionalnej Izbie Przemysłowo- Handlowej, Rawickiemu oddziałowi PTTK i Urzędowi Miejskiemu Gminy Rawicz powstała trasa „Rawickiego szlaku Rowerowego” . Wywiady z mieszkańcami Rawicza.

8 Nasze planty.

9 Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli
Kościół p.w. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP Obie budowle pięknie oświetlane są nocą.

10 Ścieżka rowerowa Rawicz- Szymanowo.
Jedna ze stacji szlaku pieszego po naszym mieście.

11 Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia
Czy łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia? Czy powstały nowe sklepy, centra handlowe? „W ostatnim czasie w naszym mieście powstało wiele marketów. Łatwiej jest kupić rzeczy potrzebne do życia.”

12 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Klasa 1d Adrianna Marzęcka Angelika Woźna Natalia Duda Julita Frankowiak klasa 2a Alicja Lisiecka Daria Ławniczak Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu Agnieszka Węcłaś Tomasz Garbaliński Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Rawiczu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google