Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach
A to Gmina Zduny właśnie… Niedaleko, nie za lasem, nie za górą Przepasana rzeką Słudwią, rzeką Bzurą Gmina Zduny leży – nasza ukochana Przez mieszkańców i turystów podziwiana… Samorząd Gminy Zduny

2 Tu nas znajdziesz Gmina Zduny to gmina wiejska położona w powiecie łowickim w województwie łódzkim. Położenie gminy jest korzystne z uwagi na niewielkie odległości od dwóch największych miast w Polsce (Warszawa – 90km, Łódź – 65km) Administracyjnie dzieli się na 24 sołectwa. Gmina zajmuje powierzchnię 128,5km2. Zamieszkuje ją 6165 osób. Gęstość zaludnienia wynosi osób/km2.

3 Siedziba Władz Gminy W 1867 roku gmina tu powstała,
Z siedzibą w Bąkowie początki swe miała. Od zdunów nazwa – do Zdun się przeniosła, aż tu mija któraś wiosna i rośnie nam gmina już 25 wiosek w swych granicach trzyma.

4 Władze Gminy Zduny Zbigniew Bończak - Przewodniczący Rady Gminy
Maria Pietrzak - zastępca przewodniczącego Rady Gminy Wiesław Dałek - Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Rekreacji i Sportu Adam Grzegory – Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu, Rolnictwa i Spraw Obywatelskich Józef Warzywoda – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jarosław Kwiatkowski – Wójt Gminy Zduny Radni: Tomasz Adamski – Nowe Zduny Zbigniew Bończak – Strugienice Wiesław Dałek – Bąków Dolny Konrad Dubiel – Złaków Kościelny Jan Gajewski – Wiskienica Górna Tomasz Gorzkowski – Jackowice Adam Grzegory – Łaźniki Andrzej Grzegory – Złaków Borowy Jan Guzek – Zduny Witold Jabłoński – Maurzyce Małgorzata Koza – Retki Maria Pietrzak – Szymanowice Józef Warzywoda – Bogoria Dolna Cezary Wielemborek – Bąków Górny Paweł Wojda – Urzecze

5 Przewodniczący Rady Gminy - Pan Zbigniew Bończak uważa:
1. Z jakich inwestycji przeprowadzonych w gminie jest Pan najbardziej dumny? Prawiek 100% dróg w naszej gminie jest utwardzonych i asfaltowych. W wielu innych gminach takich dróg jest znacznie mniej. W ostatnich latach przeprowadzono również renowacje na boisku Startu w Złakowie Kościelnym, a także Astry w Zdunach. W Wierznowicach i Urzeczu zbudowano nowe mosty, a w budowie jest most w Strugienicach. 2. Jakie zmiany chcieliby radni wraz z Panem przeprowadzić w gminie? W ślimaczym tempie posuwają się prace kanalizacji i gazociągu. Chcielibyśmy aby posunęły się one do przodu. W planach mamy także budowę oczyszczalni ścieków, rewitalizację centrum gminy, budowę Orlika, a także wybudowanie nowej sali gimnastycznej. W planach jest również dużo innych drobnych inwestycji. 3. Czy budżet którym gmina dysponuje wystarcza na potrzeby inwestycyjne? Zdecydowanie nie. Wydatki są ogromne. Aby dokonywać zmian potrzebne są fundusze. Staramy się inwestować w najpotrzebniejsze rzeczy, jednak nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego czego chcemy. Gdyby budżet był trzykrotnie większy gmina nie miałaby problemu z jego rozdysponowaniem. 4. Jaką cześć budżetu gminy przeznacza się na edukację? Kształcenie młodzieży jest bardzo ważne. Na szkoły w naszej gminie przeznacza się około 40% budżetu. 5. Jak Pana zdaniem układa się współpraca miedzy Radą Gminy a wójtem? Wzorcowo. Zawsze szukane są sposoby przynoszące korzyści obu stronom. Konflikty się nie zdarzają. W przypadku sprzecznych zdań zawsze szukany jest kompromis. Zawsze dochodzimy do porozumienia. 6. Czy Pana zdaniem mieszkańców gminy można nazwać społeczeństwem obywatelskim? Radni mają dobry kontakt z mieszkańcami. Wiele inicjatyw wychodzi od mieszkańców. Ludzie starsi nie zawsze przekonani są do decyzji przez nas podejmowanych. Są np. przeciw likwidacji małych placówek szkolnych. Jednak młodzi chętnie się angażują i często popierają naszą działalność. 7. Jak Pan ocenia bezpieczeństwo w naszej gminie? Władze robią wszystko co w ich mocy, by mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Ostatnio został zakupiony nowy wóz policyjny, był jeszcze bardzie usprawnić ich pracę. W naszej gminie są dwie przodujące jednostki straży pożarnej, które w razie potrzeby pomagają w wypadkach drogowych, a także wiele innych jednostek gotowych do pomocy.

6 Gminny Ośrodek Kultury
GOK to samorządowa instytucja kultury umieszczona w budynku, w którym znajdują się: biblioteka, czytelnia komputerowa, sala widowiskowa. Placówka pod kierownictwem Pani Haliny Anyszki organizuje spektakle, koncerty, imprezy rozrywkowe i turystyczne.

7 Przeprawa przez Bzurę Most w Maurzycach betonowy,
Do przeprawy już gotowy. Łączy gminę naszą piękną Z łowicką gminą sąsiedzką.

8 Most w Strugienicach W Strugienicach koło młyna Powstaje piękna mościna, Budżet nieco obciążyła, Ale wszystkich ucieszyła.

9 My w Unii Europejskiej Masz u nas i swojskie dróżki
I drogi na miarę unijnych Przez kierowców uwielbiane, Bo z funduszy budowane.

10 Skansen – atrakcja turystyczna
Skansen Ziemi Łowickiej jest jedną z atrakcji turystycznych naszej gminy. Powstał on w 1985r. dla ochrony zabytków budownictwa wiejskiego. W skansenie znajduje się blisko 40 obiektów, sprzęty i narzędzia domowe oraz rolnicze. Skansen jest miejscem organizowania wielu imprez folklorystycznych.

11 Dawno temu w okolicy… W ostatnią niedzielę sierpnia odbywa się Biesiada Łowicka, podczas której można podziwiać pracę twórców ludowych, zakupić ich wyroby, skosztować regionalnej kuchni oraz przejechać się bryczką. Od maja do października odbywają się w nim warsztaty rzemiosła ludowego przyciągające wielu turystów.

12 Tak żyli nasi przodkowie
W skansenie znajdują się budynki związane z rzemiosłem i życiem wsi: Kuźnia Kościół Karczma Wiatrak Szkoła Kapliczki przydrożne Studnie Piec chlebowy

13 Do zobaczenia w Zdunach!
Opowiedzieć o Gminie Zduny jeszcze więcej by się dało, ale miejsca i czasu jest tutaj za mało.

14 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Marta Siurek 1994, Klasa IIId Michalina Pawlaczyk 1994, Klasa IIIc Jakub Fijałkowski 1994, Klasa IIIa Aneta Białas 1994, Klasa IIIc Joanna Jaros 1994, Klasa IIIc Michalina Urbańska 1994, Klasa IIIa Szkoła: Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach Imię i nazwisko Opiekuna Zespołu: Marta Wojciechowska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum Publiczne w Nowych Zdunach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google