Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. LEONIDA TELIGI W NIECHORZU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SZKOŁA PODSTAWOWA IM. LEONIDA TELIGI W NIECHORZU"— Zapis prezentacji:

1 SZKOŁA PODSTAWOWA IM. LEONIDA TELIGI W NIECHORZU
Strefa słońca na 2 milionach metrów kwadratowych piaszczystych plaż GMINA REWAL

2 „Stoi na stacji lokomotywa…”
Gmina Rewal to 7 miejsowości: Pobierowo, Pustkowo, Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Niechorze i Pogorzelica, położonych wzdłuż 18-stokilometrowego pasa czystych, piaszczystych plaż, wśród stuletnich sosnowo - świerkowych lasów. Między miejscowościami podróżować można uratowaną przed likwidacją kolejką wąskotorową.

3 Symbole Wybrzeża Rewalskiego
Drogę do naszej gminy wskazuje światło z 45 - metrowej latarni morskiej w Niechorzu, które widoczne jest z odległości 37 km, a pupilem mieszkańców i turystów jest foka Depka.

4 Panorama Niechorza dawniej i dziś
„Możemy chlubić się wyglądem i funkcją miejscowości w Gminie Rewal. To już kurorty. Piękne, bezpieczne, wyróżniane w konkursach.” (Bożena Damrych – mieszkanka Rewala)

5 Ocalić od zapomnienia Dawny budynek Muzeum
Obecne Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu

6 Rewal – stolica gminy

7 15 – sty południk wyznacza czas środkowoeuropejski
Trzęsacz jest to najmniejsza i najstarsza miejscowość gminy, w której znajduje się najcenniejszy zabytek okolicy. Brzeg klifowy w Trzęsaczu Nowe zejście na plażę w Trzęsaczu

8 Zemsta króla Bałtyku? Ostatnia ściana kościoła w Trzęsaczu
Wał zabezpieczający przed osuwaniem się klifu

9 Z Tatr nad morze… Krzyż w Pustkowie jest odzwierciedleniem słów Ojca Świętego Jana Pawła II: „Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty do krzyża na Giewoncie”.

10 Wizualizacja pomostu spacerowo – cumowniczego
A wkrótce… Wizualizacja pomostu spacerowo – cumowniczego w Pobierowie

11 Ale u nas jest zielono, nowocześnie…

12 … sportowo,

13 W czasie świąt miejscowości rozświetlają się tysiącem kolorów.
… kulturalnie, nastrojowo W Trzęsaczu, w neogotyckim kościele odbywa się Festiwal Muzyczny – Sacrum Non Profanum oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gitarowej. W czasie świąt miejscowości rozświetlają się tysiącem kolorów.

14 Na jeziorze Liwia Łuża stworzony został rezerwat ptactwa wodnego
… i ekologicznie. Przed laty głównym zajęciem mieszkańców było rolnictwo i rybołówstwo. Obecnie gmina stała się typowo turystyczna. Na jeziorze Liwia Łuża stworzony został rezerwat ptactwa wodnego

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Paulina Czaplińska, klasa V Karolina Janowczyk, klasa VI Jakub Lebioda, klasa VI Anna Mucha, klasa VI Agata Stefanowicz, klasa V Anastazja Rydzyńska, klasa V Nadia Żoła, klasa V Szkoła Podstawowa im. Leonida Teligi ul. Szczecińska 6 72 – 350 Niechorze Opiekunowie: Edyta Skraburska, Violetta Michowska Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "SZKOŁA PODSTAWOWA IM. LEONIDA TELIGI W NIECHORZU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google